Archive

Ilir Suli ka qenë një ndër peshëngritësit më të mirë shqiptar duke na bërë krenarë një dekadë më parë, por tani shumica nuk e mbajnë mend emrin e tij. Ai u penalizua për doping disa vite më parë duke u

Kikboksieri me prejardhje nga Skenderai, Bardhyl Gashi, po vazhdon ti rredhit sukseset e tija, kështu që për këto ai edhe po shpërblehet. Ishte Peter Reichter, kryetari i Bashkisë Eberbach am Neckar në Gjermani, i cili i ndau medaljen e artë

Të shtunën në Shtip do të zhvillohet xhiroja e fundit e kampionatit ekipor në boks për të rinj dhe për senior. Në këtë të fundit mundemi lirisht të themi se klubi shkupjan tani më ka siguruar titullin Kampion, kurse suksesin

Tyson Fury mund të rikthehet në ring dhe të duelojë sërish për titujt kampionë bote që i nxori vakant shtatorin e 2016-ës, kur doli pozitiv me kokainë. Boksieri britanik ka arritur sot marrëveshjen me antidopingun e vendit të tij (UKAD),

Më 30 dhjetor, Amanda Nunes do të mbrojë titullin kampion bote në peshën “pupël” në një duel ndaj Holly Holm, sfida kryesore e eventit të UFC-219, që zhvillohet në Las Vegas. Braziliania Nunes, kampione e botës, e di shumë mirë

Boksieri Floyd Mayweather ka deklaruar sot se mund të bëjë deri në 1 miliardë dollarë në rast se rikthehet të duelojë. Kjo shumë mund të arrihet në rast se ai pranon të zhvillojë 3-4 duele jo në boks, por në

Evenimenti humanitaro sportiv – ICF që do të zhvillohet më 29.12.2017 sipas organizatorëve pritet të jetë një spektakël i madh, pasi pjesëmarrjen e kanë konfirmuar shumë sportist të njohur nga bota e që vijnë nga sportet e ndryshme luftarake, ndër

Boksieri kosovar, Labinot Xhoxhaj e ka kryer me sukses vitin që po e lajm pas me një fitore me ndërprerje ndaj David Ribakon në rundën e 4-të. Ai për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” u shpreh i kënaqur me suksesin.

Të gjithë po e presin Eni Mahallën në garat e karatesë së Republikës së Kosovës. Një ditë do t’i kthehet garave të Kosovës dhe pa dyshim se do të dëshmoj talentin e tij dhe do të shkoj hapave të babait

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka reaguar ashpër sot gjatë një konference për shtyp, pas zërave të ditëve të fundit se përfaqësuesit e boksierit filipinas Manny Pacquiao janë në bisedime me stafin e Conor McGregor, për një duel boksi mes