Archive

Gazeta Lajm shkruan se klubi i ri i boksit “Çair” është shembull më i mirë për të arritur suksese. Pa kushtet elementare, pa ndihmë financiare, dhe pa zhvilluar asnjë ndeshje si vendës, boksierët e Çairit, dje në Shtip janë shpallur

Vetëm një muaj më parë, boksieri i njohur shqiptar Ferit Keta është shpallur kampion i Gjermanisë duke mposhtur boksierin gjerman Toni Thes, në një ndeshje jo pak problematike. Vetëm pak sekonda pasi Keta u shpall fitues, në ring shpërtheu një

Boksieri britanik Billy Joe Saunders ka mbrojtur sot titullin kampion bote në peshën e mesme, në kategorinë WBO, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj kanadezit David Lemieux. Sfida e zhvilluar në Quebec të Kanadasë dukej se favorizonte boksierin

Edhe sfida e tretë e sportistit brazilian Rafael Dos Anjos në peshën “welter” ka rezultuar e suksesshme, pasi veterani i arteve marciale mikse ka mundur me vendim unanim të gjyqtarëve amerikanin Robbie Lawler, sfidë e vlefshme për “UFC on FOX

Faton “EL VULCANO” Vukshinaj (4-0-0) e kishte kurorëzuar vitin debutues te ti, me fitoren e 5-te dhe KnockOut-in Nr. 4! KnockOut ne raundin e 8 dhe te fundit, ndaj nje kundershtari shume te forte nga Ukraina, nga vendi ku aktualisht

Sot në Shtip u zhvillua java e fundit e kampionatit të Maaqedonisë në boks në Ligën e parë dhe në Ligën e të rinjve. Klubi i boksit “Cair” nga Shkupi është shpallur kampion i Maqedonisë më boks në ligën e

Mergim Asani, boksieri profesionist me prejardhje nga Shkup po vazhdon me përgatitjet e tij për ndeshjet e ardhshme, kurse ndeshja e tij e ardhshme pritet të jetë në fillim të vitit të ardhshëm. “Viti 2017 ishte jo edhe aq i

Tyson Fury ka arritur dje marrëveshjen me antidopingun britanik për t’u rikthyer në ring, por ende nuk ka marrë licensën për të boksuar nga Këshilli Britanik i Boksit. Drejtuesit e këtij të fundit kanë thënë se kjo gjë mund të

Valentina Shevchenko do të nisë rrugën për rikthimin e saj si protagoniste në artet marciale mikse në fushën e “armikeve” të saj, në Brazil, pasi ka pranuar të duelojë në UFC Night Fight, që zhvillohet më 3 shkurt, në qytetin

Boksieri australian Jeff Horn ka mbrojtur sot titullin kampion bote në peshën “welter”, në kategorinë WBO, duke mundur me “KO teknik” në raundin e 11-të rivalin britanik Gary Corcoran, duel që u zhvillua në Brisbane të Australisë. Kjo është hera