Archive

Kryetari i klubit të boksit “Pink Panter”, Ilijia Mladenovski gjatë një deklarate të paradokohshme të tij kishte përdorur një shprehje se: “pula e uritur kot ëndërron”, duke aluduar në klubin e boksit Çair se kot shpreson në titujt e kampionit

Britaniku Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda, është gati të “rock and roll” në ring me patriotin e tij Tyson Fury, në rast se ata do të përballen një ditë. Fury, ish-kampion bote, nuk ngjitet në ring

Edhe pse ka deklaruar se do të nxjerrë vakant titullin kampion bote në peshën e mesme, kanadezi Georges St-Pierre mund të rikthehet sërish në kafaz. Por këtë gjë nuk do ta bëjë ndaj një rivali dosido, por vetëm për një

Kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBO, boksieri  28-vjeçar nga Zelanda e Re, Joseph Parker, ka deklaruar sot se brenda kësaj jave do të zyrtarizohet përballja mes tij dhe kampionit britanik Anthony Joshua. Ky i fundit mban

Të dielën në Prishtinë u bë inaugurimi i palestrës së re, të dedikuar special për mundje dhe me kushte modern. Kurse iniciator i saj dhe ndihmësi kryesor është Arben Allajbegu, një njeri i cili po i ndihmon shumë klubit të

Gazeta Lajm shkruan se klubi i ri i boksit “Çair” është shembull më i mirë për të arritur suksese. Pa kushtet elementare, pa ndihmë financiare, dhe pa zhvilluar asnjë ndeshje si vendës, boksierët e Çairit, dje në Shtip janë shpallur

Vetëm një muaj më parë, boksieri i njohur shqiptar Ferit Keta është shpallur kampion i Gjermanisë duke mposhtur boksierin gjerman Toni Thes, në një ndeshje jo pak problematike. Vetëm pak sekonda pasi Keta u shpall fitues, në ring shpërtheu një

Boksieri britanik Billy Joe Saunders ka mbrojtur sot titullin kampion bote në peshën e mesme, në kategorinë WBO, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj kanadezit David Lemieux. Sfida e zhvilluar në Quebec të Kanadasë dukej se favorizonte boksierin

Edhe sfida e tretë e sportistit brazilian Rafael Dos Anjos në peshën “welter” ka rezultuar e suksesshme, pasi veterani i arteve marciale mikse ka mundur me vendim unanim të gjyqtarëve amerikanin Robbie Lawler, sfidë e vlefshme për “UFC on FOX

Faton “EL VULCANO” Vukshinaj (4-0-0) e kishte kurorëzuar vitin debutues te ti, me fitoren e 5-te dhe KnockOut-in Nr. 4! KnockOut ne raundin e 8 dhe te fundit, ndaj nje kundershtari shume te forte nga Ukraina, nga vendi ku aktualisht