Archive

Mega evinimentit humanitaro – sportiv që do të zhvillohet të premtën në Ferizaj iu bashkangjit edhe një boksier me kualitete të larta, bëhet fjalë për Feriz Pajaziti i cili është edhe anëtar i reprezentacionit austriak. Ai është paraqitur vullnetarisht vetëm

Vetëm edhe tre ditë na ndajnë nga Evenimenti i madh humanitar – sportiv, ICF që do të zhvillohet më 29.12.2017 (e premte) në Ferizaj. Sipas organizatorit Mustaf Kicaj dhe promotorit Avdyl Salihu, ata tani më kanë mbyllur listën e garuesve

Evenimenti i madh humanitaro sportive që do të zhvillohet të premten në Ferizaj do të ketë mbështetje të madhe edhe nga kryetari i Ferizajt, Agim Aliu, dhe drejtoresha për sport dhe Kulture, Xhemile Murati-Shabani. Këtë po e konfirmojnë kampioni i

Kanë mbetur vetëm edhe 9-të ditë nga spektakli i madh humanitar që do të zhvillohet në Ferizaj më 29.12.2017 e ku pritet në ring të dalin shumë legjenda të sporteve luftarake, ndër ta edhe njësiti i Bondstilit amerikan. Në këtë

Kryetari i klubit të boksit “Pink Panter”, Ilijia Mladenovski gjatë një deklarate të paradokohshme të tij kishte përdorur një shprehje se: “pula e uritur kot ëndërron”, duke aluduar në klubin e boksit Çair se kot shpreson në titujt e kampionit

Britaniku Anthony Joshua, kampioni i botës në peshat e rënda, është gati të “rock and roll” në ring me patriotin e tij Tyson Fury, në rast se ata do të përballen një ditë. Fury, ish-kampion bote, nuk ngjitet në ring

Edhe pse ka deklaruar se do të nxjerrë vakant titullin kampion bote në peshën e mesme, kanadezi Georges St-Pierre mund të rikthehet sërish në kafaz. Por këtë gjë nuk do ta bëjë ndaj një rivali dosido, por vetëm për një

Kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBO, boksieri  28-vjeçar nga Zelanda e Re, Joseph Parker, ka deklaruar sot se brenda kësaj jave do të zyrtarizohet përballja mes tij dhe kampionit britanik Anthony Joshua. Ky i fundit mban

Boksieri tani më i njohur i cili po paraqitet me sukses në kampionatin e Çekisë, Edmond Zefi, është shprehur shumë i lumtur që po kthehet pas një viti  në ringun e Kosovës, aty ku ka qenë katër herë kampion, si

Të dielën në Prishtinë u bë inaugurimi i palestrës së re, të dedikuar special për mundje dhe me kushte modern. Kurse iniciator i saj dhe ndihmësi kryesor është Arben Allajbegu, një njeri i cili po i ndihmon shumë klubit të