Archive

Boksieri shqiptar Krenar Zeneli është fitues i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari” që e organizon Federata e Boksit të Kosovës. Reprezentuesi shqiptar i kategorisë 60 kg e fitoi turneun, pasi të dielën në finalen e madhe mposhti bullgarin Kiril Rusinov. Ai

Ne turneun e boksit “Adem Jashari” që po zhvillohet ne Prishtine sot në finale do të ndeshen dy boksier shqiptar nga Maqedonia e që trajner i reprezentacionit është Faton Salihu. Kështu duke filluar nga ora 12:00 ku RTK ka transmetim

Kikboksieri I talentuar shqiptar Besnik Bexheti të shtunën në mbrëmje ka arrit një sukses të madh në karrierën e tij, duke fituar titullin e botës ISKA tek juniorët. Ai deri tek ky sukses arriti pasi tregoj një luftë mjaft të

Nga Murska Sobota e Sllovenise po vijne lajme te shkelqyeshme, me ç’rast ekipi i Maqedonise ne mundje arriti rezultat historik, duke u shpallur kampion i Ballkanit ne konkurence ekipore, me gjithsej 77 pike te grumbulluara, nje me shume se Rumania

Sazan Kimbo Memedi me 18 nëntor në Volketswil do të ketë ndeshjen e radhës. Kikboksieri i njohur me prejardhje nga Gostivari por që jeton dhe ushtron në Zvicër, ka paralajmëruar vetëm fitore. “Isha i përgatit maksimalisht sepse kisha një ndeshje

Të shtunën në Cyrih do të zhvillohet një event i madh i sportit Muaythai  që e organizon një trajner mjaft i respektuar në këtë vend, bëhet fjalë për Nathapongin, kurse aktiviteti qyhet “SuperFight Night 12”. Në këtë aktivitet do merr

Kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor ka deklaruar sot sërish se nëse do të zhvillonte revanshin me boksierin Floyd Mayweather do ta fitonte këtë sfidë të dytë mes tyre. Përballja e parë mes tyre zhvilluar më 26 gusht

Blerim Iseni me prejardhje nga Tetova por që jeton dhe ushtron në Cyrih pas dy viteve po i kthehet kikboksit edhe atë me një ndeshje profi ndaj një boksieri që vjen nga Bosnja. Iseni për portalin për sporte luftarake thotë

Hadis Ramadani do të merr pjesë në kampionatin botëror të kikboksit që do të zhvillohet nga 6-12 nëntori në Hungari. Ai kohën e fundit është shumë në formë, andaj këtë e ka treguar me shtatë fitoret e njëpasnjëshme që i

Talenti i madh i kikboksit shqiptar, Besnik Bexheti, të shtunën do të ngjitet në ring për të ndeshur për titull ISKA të botës kurse kundërshtar i tij do jetë spanjolli, Ilker Valderrama (60KG, k1). Cekim se te premten do jenë