Archive

Kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë të UFC Tony Ferguson nuk shqetësohet shumë nga ato që thotë Khabib Nurmagomedov. Ferguson, i cili doli i fituar në sfidën ndaj Kevin Lee muajin e kaluar në UFC 216, i është kundërpërgjigjur

Jay DeBouse, Ish kampioni i shumëfishtë dhe fituesi i disa titujve në sporte të ndryshme si Kickboxing, Muaythai,Boks, Taekwondo, Kyokushinkai e shumë sporte tjera ka pranuar edhe zyrtarisht të jetë pjesë e evenimentit të madh humanitar ICF në Ferizaj që

Donor McGregor mund të jetë pranë ndeshjes së dytë të boksit – ndaj legjendës së ringut Manny Pacquiao. Thashethemet vazhdojnë të qarkullojnë se Notorious nuk ka hequr dorë nga boksi pas ndeshjes multi-milionëshe ndaj Floyd Mayweather. Dhe tani Pacquiao ka

Vendimi për rikthimin apo jo të boksierit Tyson Fury në ring do të merret në muajin dhjetor nga antidopingu britanik, që do të zhvillojë një seancë dëgjimore me ish-kampionin e botës në peshat e rënda. Fury nuk është ngjitur në

Boksieri me prejardhje nga Gjakova, Bernardin Jakaj të shtunën në Palestrën “Arena Nova” në Vjen të Austrisë do të zhvilloj ndeshjen e tij të dytë në boksin profesional, kurse kundërshtar i tij do jetë Ondrej Schëarz nga Çekia, i cili

Boksieri amerikan Paulie Malignaggi beson se në prill të vitit të ardhshëm do të zhvillojë një sfidë boksi me kampionin irlandez të arteve marciale mikse Conor McGregor. Hera e fundit që McGregor ka zhvilluar një sfidë është pikërisht dueli i

Bukuroshja Brittney Palmer, e njohur ndryshe si “imazhi i UFC-së”, ka befasuar të gjithë me videon e re, ku ka publikuar pamje nga puna e saj për një revistë mode. Ajo thuajse është zhveshur nudo, madje zbulon pamjet topless për

Nate Diaz, një nga ikonat dhe veteranët e arteve marciale mikse, ka bërë me dije sot se është gati të përballet me Tyron Woodley në kafaz në eventin e UFC-219, që zhvillohet më 30 dhjetor në Las Vegas, por ka

Vllaznia ka fituar mbrëmjen e sotme Kupën e Shqipërisë në boks, aktivitet që u zhvillua në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës. Ekipi shkodran, i drejtuar nga trajneri Zef Gjoni, pasi fitoi titullin kampion me të rriturit

Presidenti i Republikës se Shqipërisë, z.Ilir Meta, ka takuar sot në spitalin e Lubjanës mundësi e ri shqiptar Leonard Frrokaj,  i dëmtuar tri javë më parë gjatë një aktiviteti ndërkombëtar. Frrokaj ishte pjesë e ekipit shqiptar që merrte pjesë në