Archive

Rekordi i 50 fitoreve dhe asnjë humbje i boksierit amerikan Floyd Mayweather është në rrezik, madje mund të thyhet, pasi një tjetër boksier mund ta barazojë së shpejti atë, apo edhe ta përmirësojë në të ardhmen. Bëhet fjalë për tajlandezin

Jose Aldo i është shtuar listës së sportistëve që kanë ngritur zërin në lidhje me të ardhmen e kampionit irlandez të arteve marciale mikse Conor McGregor, që prej një viti nuk duelon në kafaz për të mbrojtur titullin kampion bote

Gjate dites se djeshme, ne qendren sportive ‘Liria’, u organizua edicioni i katert i turneut memorial ne mundje ‘Mentaz Allajbegu’, ku morren pjese mbi 80 mundes nga vendi yne, Kosova dhe Shqiperia. Ne fund te garave, epitetin e mundesit me

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, David Haye, që u tërhoq këtë javë nga revanshi i 17 dhjetorit ndaj Tony Bellew, ka treguar sot për herë të parë dëmtimin e pësuar në krah, që e detyroi atë të ngrejë

Kampionia e botës në peshën “bantam” (pesha gjel), Amanda Nunes e di mjaft mirë se nuk ka për t’u bërë kurrë aq e famshme sa Ronda Rousey, por për të ky fakt nuk ka shumë rëndësi. Ajo ka ngritur zërin

Boksieri rus Sergey Kovalev ka fituar sërish titullin kampion bote në  peshën “light heavyweight”, pas triumfit me “KO teknik” ndaj ukrasinsit Vyacheslav Shabranskyy, sfidë e zhvilluar në “Madision Square Garden” të Nju Jorkut. Një përballje që u ndal në raundin

Kampioni i përkohshëm i peshës së lehtë të UFC Tony Ferguson nuk shqetësohet shumë nga ato që thotë Khabib Nurmagomedov. Ferguson, i cili doli i fituar në sfidën ndaj Kevin Lee muajin e kaluar në UFC 216, i është kundërpërgjigjur

Donor McGregor mund të jetë pranë ndeshjes së dytë të boksit – ndaj legjendës së ringut Manny Pacquiao. Thashethemet vazhdojnë të qarkullojnë se Notorious nuk ka hequr dorë nga boksi pas ndeshjes multi-milionëshe ndaj Floyd Mayweather. Dhe tani Pacquiao ka

Vendimi për rikthimin apo jo të boksierit Tyson Fury në ring do të merret në muajin dhjetor nga antidopingu britanik, që do të zhvillojë një seancë dëgjimore me ish-kampionin e botës në peshat e rënda. Fury nuk është ngjitur në

Boksieri me prejardhje nga Gjakova, Bernardin Jakaj të shtunën në Palestrën “Arena Nova” në Vjen të Austrisë do të zhvilloj ndeshjen e tij të dytë në boksin profesional, kurse kundërshtar i tij do jetë Ondrej Schëarz nga Çekia, i cili