Archive

Tyson Fury kërkon t’i ngjajë legjendës së boksit Muhammad Ali, që u rikthye kampion bote pas disa vitesh jashtë ringut. Ali iu hoq titulli kampion bote në peshat e rënda dhe kaloi rreth 4 vite në ushtrinë amerikane, në Luftën

Duket se ish-kampionia e botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse dhe ikonë e këtij sporti Ronda Rousey do të bëjë së shpejti debutimin në një tjetër disiplinë sportive, atë të World Wrestling Entertainment (WWE). Ky “transferim” i