Archive

Shumë shpejt mund të mësojmë se kush do të jetë rivali i ardhshëm i Conor McGregor. Duke folur sot në vendlindjen e tij, gjatë promovimit të dokumentarit autobiografik me titullin “Notorios”, kampioni irlandez i arteve marciale mikse ka pranuar se

Mbretëria e Jon Jones do të lulëzojë sërish. Kështu mendon ish-kampioni i botës në peshat e rënda në UFC, i cili ka postuar një video në faqen e tij zyrtare “Instagram”, me momentet më të mira nga duelet e tij

Reprezentacioni i mundjes së Kosovës për pionier e kadet ka udhëtuar për te marr pjese ne Kampionatin Ballkanik qe do mbahet ne Murska Subota te Sllovenisë. Delegacioni i FMK-se qe do merr pjese ne ketë eveniment përbehet nga Sylejman Shala

Këtë fundjavë në Prishtinë do të zhvillohet turneu prestigjioz i boksit  “Adem Jashari” ku do marrin pjesë shumë reprezentacione të fuqishme, ndër to edhe Maqedonia me boksierët e vet. Seleksionuesi Petar Curlinovski se bashku me trajnerin e reprezentacionit për senior,

Kombëtarja e Kosovës me tetë boksierë do të paraqitet në turneun ndërkombëtar “Adem Jashari” në boks. “Në turneun e 19-të me radhë ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ do të marrin pjesë 8-10 shtete me boksierë më të mirë. Pritet një boks i

Tyson Fury kërkon t’i ngjajë legjendës së boksit Muhammad Ali, që u rikthye kampion bote pas disa vitesh jashtë ringut. Ali iu hoq titulli kampion bote në peshat e rënda dhe kaloi rreth 4 vite në ushtrinë amerikane, në Luftën

Duket se ish-kampionia e botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse dhe ikonë e këtij sporti Ronda Rousey do të bëjë së shpejti debutimin në një tjetër disiplinë sportive, atë të World Wrestling Entertainment (WWE). Ky “transferim” i