Archive

Kikboksieri me prejardhje nga Gostivari, Sazan Kimbo, nesër do të ngjitet sërish në ring, kurse siç kemi njoftuar më herët ai për kundërshtar do të ketë kikboksierit arab, El Houcine Boutring. “Kundërshtarin tim e njoh sipas videove që i kam

Donjeta Sadikut i kanë shkuar huq përgatitjet njëvjeçare. Njëra prej sportisteve më të mira të Kosovës nuk do të mundë të marrë pjesë në Kampionatin Botëror për të Reja të boksit pasi qeveria e Indisë ka refuzuar ta pajisë atë

Colby Covington dhe Fabricio Werdum janë përfshirë në një konfrontim verbal në Sydney, vendi ku do të zhvillohet eventi i radhës i UFC. Covington, i cili filmoi disa momente të incidentit në Instagram Live, është shprehur se Werdum e ka

Gjatë fundjavës në Zvicër do të zhvillohet turneu i radhës “Fight Night’ ku pjesmarjen e tyre e kanë konfirmuar tre kikboksier dhe një boksier nga Maqedonia. Hadis Ramadani, Elmaz Rakipi, Bajram Ramadani dhe Arsim Etemi do të kërkojnë fitoret e

Boksierja e kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, është stërvitur për muaj të tërë dhe në fund, nuk ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen shkaku i vizave. Hyrja në Indi ka qenë e pamundur të sigurohet edhepse për këtë çeshtje janë ngritur

Gjatë gjysmës së dytë të vitit, UFC është munduar të prenotojë rikthimin e Nate Diaz në Oktagon. Dhe tani me sa duket mund të jetë shumë pranë objektivit, megjithëse jo me kundërshtarin që kanë imagjinuar të gjithë. Të amrtën, trajneri

Shannon Briggs, ish-kampion bote në peshat e rënda, tashmë 45 vjeç dhe disa herë problematik me skandalet e dopingut, dëshiron të rikthehet në ring gati 2 vjet pas sfidës së fundit si profesionist (maj 2016). Boksieri amerikan, 60 fitore, 6

Boksieri amerikan Floyd Mayweather i ka thënë sot lamtumirën e fundit trajnerit të tij legjendar Rafael Garcia, i cili ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare. Ai ka qenë njeriu që ka punuar me boksierin amerikan gjatë gjithë karrierës së tij, duke

Menaxheri shkupjan i sporteve luftarake, Evren Dalipi, i ka befasuar disa fëmijë shqiptar në spialitn shtetërorë duke ua sjell atyre këngëtarin e njohur shqiptar Gold AG. Në një postim të një prindi thuhet. “Të bëhesh solidar dhe të mundohesh që

Organizuar nga Komisioni për Grada mjeshtërore pranë Federatës së Karatesë e Kosovës u mbajt provimi për grada mjeshtërore nga 1 deri në 5 DAN në sallën moderne sportive “Habit Krasniqi” në shkollën amerikane “Prishtina High School” në Matiçan, Prishtinë. Federatës