Archive

Një mundës iranian ka akuzuar sot drejtuesit e tij, se është detyruar që të humbasë sfidën me një rival rus, në mënyrë që në raundin tjetër të mos duelonte me rivalin nga Izraeli, i cili ishte kualifikuar më parë. Por,

Kampioni i botës në peshën e mesme Gennady Golovkin, ka bërë me dije sot se dëshiron që revanshin me Saul “Canelo” Alvarez ta zhvillojë në Meksikë, në vendlindjen e rivalit të tij. Për boksierin kazak, që mban titujt kampionë bote

Nga Kina e largët, ku ndodhet për të shijuar pushimet, boksieri amerikan Floyd Mayweather ka deklaruar sot se është i lumtur me jetën si “pensionist” dhe se nuk ka ndërmend të rikthehet sërish në ring. Boksieri ka hedhur kështu poshtë

“Ronda Rousey nuk është tërhequr zyrtarisht nga sporti i arteve marciale mikse, ndaj unë kam dëshirë që ta shoh sërish atë në kafaz”, ka qenë komenti i sotëm nga presidenti i UFC-së, Dana White, që i ka hapur sërish dyert

Boksieri britanik Tyson Fury ka konfirmuar sërish sot ambicjet e tij për t’u rikthyer në ring vitin e ardhshëm, ku synon të përballet me kampionin aktual të botës në peshat e rënda, patriotin e tij Anthony Joshua. Por Joshua duket

Me sa duket UFC 219 e ka tashmë evenimentin kryesor dhe nuk do të jetë Conor McGregor, Tyron Woodley apo Nate Diaz, apo Tony Ferguson. Së fundmi, Lance Pugmire i Los Angeles Times ka konfirmuar se një titull i peshës

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka befasuar të gjithë mëngjesin e sotëm kur ka thënë se Conor McGregor mund të mos ngjitet më në kafaz, duke deklaruar se kampioni irlandez i arteve marciale mikse mund t’i ketë thënë një herë

Kikboksieri me prejardhje nga Gostivari, por që ushtron në Gjermani nën komandën e babait të tij Blerim Mehmedi këtë fundjavë ka arrit një fitore të rëndësishme në karrierën e tij duke mposhtur kampionin e botës në ISKA, Jonus Korkmaz. Ishte

Reprezentatuesi i Austrisë në boks, Habib Vuqiterna, është përgjigjur pozitivisht thirjes së organizatorëve të evenimentit humanitar sportiv që do të zhvillohet në Ferizaj më 29.12.2017, ku pritet të zhvillohen mbi 25 ndeshje nga sporte të ndryshme luftarake, ndër to edhe

ShkupiGYM me mesazh atdhedashurie : SHQIPËRINË e duam me gjithë zemër , shpirt dhe forcën tonë Atmosferë e mrekullueshme festive në fitness qendrën “ShkupiGYM” ku gjatë kësaj dite kishte një atmosferë të mrekullueshme festive . Të gjithë anëtarët e klubit