Archive

Të shtunën në qytetin e Vjenës ka qenë një spektakël i madh i boksit ku u ndeshën reprezentacioni i Austrisë dhe ai serb. Në formacionin e nikoqirëve tek juniorët ishte kosovari, Kushtrim Veseli i cili nuk i dha aspak hapësirë

Anthony Joshua ka deklaruar se dëshiron të mësojë më shumë nga aftësitë dhe egërsia në ring që ka patur një ish-kampion bote në peshat e rënda si Mike Tyson. Kjo e bëri boksierin amerikanin si një nga boksierët më të

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, ka thumbuar sot sërish rivalin britanik Anthony Joshua, duke thënë se ky i fundit ka frikë të përballet me të në ring, ndaj dhe refuzon që

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda, boksieri ukrainas Vitali Klitschko, i tërhequr nga boksi prej vitesh dhe tashmë 46 vjeç, ka deklaruar sot është gati të duelojë me britanikun Anthony Joshua. Një përballje që për të do të jetë

Tony Ferguson ka mundur me “submission” në raundin e tretë rivalin e tij Kevin Lee në UFC-216, sfidë e vlefshme për titullin e përkohshëm kampion në peshën e lehtë, duel që u zhvillua mëngjesin e sotëm në “T-Mobile Arena” të

Nesër në Selanik të Greqisë do të zhvillohet një ndeshje shumë interesante ndërmjet kikboksirit shqiptar Adrian Suli (65kg)i cili është me prejardhje nga Librazhdi. dhe grekut Papaionannou Gianis. Suli ekskluzivisht për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se

Grupi i tifozëve “Shvercerat” sot kanë zhvilluar mbledhje ku edhe kanë zgjedh kryesinë e rë, ndërkohë që është emëruar edhe kryetari i ri. Ky post i ka takuar ish mundësit të njohur Jusuf Ramadani i cili gjithnjë ka qen afër

Kikboksieri i njohur shqiptar që me prejardhje është nga Gostivari por që jeton dhe ushtron në Gjermani, Besnik Bexheti, më 04.11.2017 do të ndeshet për titull ISKA të botës kurse kudnërshtar I tij do jetë spanjolli, Ilker Valderrama (60KG, k1)

Të shtunën në qytetin e Vjenës ndeshje miqësore do të kenë reprezentacioni i Austrisë dhe ai serb. Tek nikoqirët do të del një ring edhe një shqiptar i ri, por që ka karrierë për të respektuar. Bëhet fjalë për 18

Pas vitit më të suksesshëm në historinë e sportit, 2017 ka qenë e vakët, hiq këtu eventin e Jon Jones vs Daniel Cormier që pati sukses të madh në blerjet e pay-per-view. Por Jones e pret një pezullim katërvjeçar për