Archive

Grupi i tifozëve “Shvercerat” sot kanë zhvilluar mbledhje ku edhe kanë zgjedh kryesinë e rë, ndërkohë që është emëruar edhe kryetari i ri. Ky post i ka takuar ish mundësit të njohur Jusuf Ramadani i cili gjithnjë ka qen afër

Kikboksieri i njohur shqiptar që me prejardhje është nga Gostivari por që jeton dhe ushtron në Gjermani, Besnik Bexheti, më 04.11.2017 do të ndeshet për titull ISKA të botës kurse kudnërshtar I tij do jetë spanjolli, Ilker Valderrama (60KG, k1)

Të shtunën në qytetin e Vjenës ndeshje miqësore do të kenë reprezentacioni i Austrisë dhe ai serb. Tek nikoqirët do të del një ring edhe një shqiptar i ri, por që ka karrierë për të respektuar. Bëhet fjalë për 18

Pas vitit më të suksesshëm në historinë e sportit, 2017 ka qenë e vakët, hiq këtu eventin e Jon Jones vs Daniel Cormier që pati sukses të madh në blerjet e pay-per-view. Por Jones e pret një pezullim katërvjeçar për

Të dielën në qytetin gjerman, Bohum, do të zhvillohet një spektakël i madh për sporte luftarake, ku ndër ta do të ketë edhe boks. Në këtë të fundit do të paraqitet edhe një talent i madh shqiptar i cili është

Ardit Marku i KK Uraniku nga Dibra sot do të udhëtoj drejt Austrisë ku gjatë vikendin do të paraqitet ne Karate1 Seria A – Salzburg 2017. Ai do të mbroj ngjyrat e Maqedonisë dhe për këtë janë shumë të gwzuar

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Haxhi Krasniqi, përgatitet për meçin e radhës. Ai synon të jetë në formë të lartë dhe i gatshëm për çdo sfidë. Boksieri më i mirë shqiptar aktualisht po vazhdon përgatitjet me intensitet të shtuar. “Ushtrimet për

Luftëtari nga Hawaii do ta mbrojë titullin e peshës pupël ndaj Frankie Edgar në eventin kryesor të UFC 218. Eventi do të zhvillohet më 2 dhjetor në Little Ceasars Arena të Detroit. Holloway fitoi titullin e peshës 145-pound kur mundi

Sportistja e arteve marciale mikse Cris Cyborg nuk ka patur asnjëherë një marrëdhënie të mirë me drejtuesit e UFC-së, madje edhe tani që ka fituar titullin kampion bote të peshës pupël. Një marrëdhënie mes polemikash që ka nisur që në

Kush mendon se sfida e 26 gushtit mes boksierit Floyd Mayweather dhe ikonës së arteve marciale mikse Conor McGregor ka qenë përballja më e çuditshme në sport, duke qenë se dy kampionët vijnë nga sporte të ndryshme, ju premtojmë se