Archive

Demetrious Johnson ka thyer një nga rekordet më prestigjioze të UFC. Johnson arriti të mbronte titullin për të njëmbëdhjetën herë radhazi në UFC 216, duke mundur Ray Borg me një ‘armbar’ në raundin e pestë. Rekordi thyen atë që mbahej

Për herë të parë në karrierën e tij, Conor McGregor do të mbrojë titullin kampion. Sipas presidentit të UFC-ë, Dana White, kampioni irlandez i arteve marciale mikse do të rikthehet në kafaz dhe do të mbrojë titullin kampion të peshës

Pak minuta para se të niste dueli i boksit mes kampionit britanik Chris Eubank Jr dhe sfidantit turk Avni Yildirim, në stadiumin e Shtutgardit janë shfaqur skena dhune. Mediat gjermane raportojnë se dy grupe të tifozërisë turke, rivale mes tyre,

  Tetovari, Shpend Gafuri, po tregohet një përforcim i madh për klubin e boksit Çair, pasi ky i fundit nuk po din për humbje në kampionatin ekipor të Maqedonisë. Cekim se ai deri më tani ka tre ndeshje dhe të

Klubi i karatesë Kastrioti po vazhdon të shkëlqen në turnet ndërkombëtare. Ashtu ishte edhe në eventin në Struga OPEN 2017 ku klubi nga Ferizaj arriti të fitoj 14 medalje. Me suksesin e arritur u shprehen të kënaqur edhe stafi teknik

Të shtunën, në Strugë u mbajt turneu ndërkombëtar në karate “Struga open 2017”, ku morën pjesë 477 garues, 53 klube, nga 5 shtete. Prezent përvec Maqedonisë, ishte Kosova edhe si reprezentacion, por edhe klube të shumta, Shqipëria, Mali i Zi

Të shtunën, në qytetin e Strugës u mbajtë gara ndêrkombëtare “Struga Open 2017” në të cilën klubi i karatesë “Riniça” nga Mateçi i komunës së Likovës fitoi 11 medalje, prej të cilëve 4 të arta, 5 të argjendta dhe 2

Djaloshi me prejardhje nga Librazhdi, Adrian Suli (65kg) ka shkëlqyer në ringun e Selanikut duke e mposhtur grekun Papaionannou Gianis. Ndryshe, ky duel ka qen shumë interesant sepse Suli gjatë gjithë kohës ka qen në avantazh ku edhe ka treguar

Flamur Mehmedi i cili me prejardhje është nga Gostivari ka arrit një fitore të madhe në eventin që u zhvillua në Bohum. Ai ka arrit të mposht Redouan Bentalp me dorëzim në raundin e dytë. Ndryshe, kundërshtari i shqiptarit në

Klubi i boksit Çair po vazhdon drejt rrugës për tu bërë kampion ekipor në boks. Kështu edhe në xhiron e tretë klubi shkupjan nga gjashtë paraqitjet që patën në ring, arritën pesë fitore. Të gjithë garuesit treguan përgatitje të larta