Archive

Boksieri australian Jeff Horn, që u bë i njohur për fansat pas fitores ndaj filipinasit Manny Pacquiao, ku dhe mori titullin kampion bote të kategorisë WBO në peshën “welter”, do ta mbrojë për herë të parë titullin e fituar ndaj

Karateisti i mirënjohur Alvin Karaqi, ndryshe anëtar i kombëtares së Kosovës, i vlon nervit nga disa patriotë me bateria! Ai ka thumbuar ashpër përmes një shkrimit të tij: “Me mëngjes të bëjnë ‘patriotat’ tonë nervoz, se është mbet patriotizmi i

Ish boksieri Aziz Salihu po kënaqet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po çmallet në shtetin amerikan, me shtetin që është miku më i madh i shqiptarëve. Ai po takon shumë miq, por po realizon edhe disa misione të tija

Kikboksieri i njohur shqiptar, Shkodran Veseli, duhet krenohet me familjen e tij, sepse lere  qe është një sportist i suksesshëm, ai poashtu ka edhe një vëlla që merret me këtë sport dhe po ai do të ndeshet në luftën e

Demetrious Johnson ka thyer një nga rekordet më prestigjioze të UFC. Johnson arriti të mbronte titullin për të njëmbëdhjetën herë radhazi në UFC 216, duke mundur Ray Borg me një ‘armbar’ në raundin e pestë. Rekordi thyen atë që mbahej

Për herë të parë në karrierën e tij, Conor McGregor do të mbrojë titullin kampion. Sipas presidentit të UFC-ë, Dana White, kampioni irlandez i arteve marciale mikse do të rikthehet në kafaz dhe do të mbrojë titullin kampion të peshës

Pak minuta para se të niste dueli i boksit mes kampionit britanik Chris Eubank Jr dhe sfidantit turk Avni Yildirim, në stadiumin e Shtutgardit janë shfaqur skena dhune. Mediat gjermane raportojnë se dy grupe të tifozërisë turke, rivale mes tyre,

  Tetovari, Shpend Gafuri, po tregohet një përforcim i madh për klubin e boksit Çair, pasi ky i fundit nuk po din për humbje në kampionatin ekipor të Maqedonisë. Cekim se ai deri më tani ka tre ndeshje dhe të

Klubi i karatesë Kastrioti po vazhdon të shkëlqen në turnet ndërkombëtare. Ashtu ishte edhe në eventin në Struga OPEN 2017 ku klubi nga Ferizaj arriti të fitoj 14 medalje. Me suksesin e arritur u shprehen të kënaqur edhe stafi teknik

Të shtunën, në Strugë u mbajt turneu ndërkombëtar në karate “Struga open 2017”, ku morën pjesë 477 garues, 53 klube, nga 5 shtete. Prezent përvec Maqedonisë, ishte Kosova edhe si reprezentacion, por edhe klube të shumta, Shqipëria, Mali i Zi