Archive

Boksieri britanik Amir Khan, që prej më shumë se një viti nuk ngjitet në ring, ka deklaruar sot se synon të zhvillojë një duel me kampionin amerikan Floyd Mayweather. Khan, ish-kampion botes në peshën e lehtë, shpreson ta rikthejë sërish

sh-kampioni i botës në boks Paulie Malignaggi vazhdon të ftojë Conor McGregor në një duel dhe këtë gjë e bën në mënyra të ndryshme, për të siguruar me çdo kusht një përballje që për të do të ishte mundësia e

Boksierët e reprezentacionit të Maqedonisë nën drejtimin e trajnerit të njohur, Faton Salihu nga dita e sotme (e martë) i nisën përgatitjet 17 ditore për dy turnet prestigjioz ndërkombëtar në boks “Adem Jashari (4-5 nëntor) në Prishtinë dhe “Gongu i

Erdal Fakiq ka arritur që të fitoj vendin e tretë në kampionatin botëror “Masters” në Sambo. Ai garoi në peshë 100kg me moshatarët 41-45 vjeqar dhe ky aktivitet u zhvillua në Selanik të Greqisë. Me suksesin e arritur u shpreh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se është takuar me xhudistes e njohur Majlinda Kelmend dhe trajnerët e xhudos Driton dhe Agron Kuka. Sipas Haradinajt, Majlinda është vajzë e artë dhe se ajo do të

Duket se edhe për pak kohë nuk do ta shohim sërish në ring boksierin filipinas Manny pacquiao, që në korrik të këtij viti humbi titullin kampion bote të peshës “welter” në kategorinë WBO. Ai u mund pas një vendimi surprizë

Kampionati botror në WFMC që u mbaj në Hagen të Gjermanis nga data 20-22.10.2017 , në këtë kampionat botror pjesmarës ishin nga të gjith shtetet ku numri garuesve ishte mbi 600 pjesmarës. Garues ishin edhe nga Klubi “FIGHT CLUB LEVERKUSEN”

Karateisti i njohur nga Gostivari, Berat Jakupi, i ka dhënë fund beqarisë së tij. Ai me një ceremoni madhështore,  mbrëmjen e shtunës, e kurorëzoi dashurinë e tij me Betime Zylali, këngëtaren nga Struga.   Për atmosferën e shkëlqyer në dasmën

Komiteti Olimpik i Kosovës bëri të ditur emrat e 19 sportistët që nënshkruan për bursat Olimpike “Tokio 2020”. Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi, Akil Gjakova, Loriana Kuka (xhudo), Herolind Q. Nishevci, Alvin F Karaqi, Orges Arifi, Fortesa Q. Orana

Edhe pse konsiderohet favorit për të fituar duelin e 28 tetorit ndaj Carlos Takam, boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshat e rënda, shprehet se do t’i duhet shumë punë dhe mund për të hedhur “KO” një rival si