Archive

Conor McGregor nuk u rrëzua në tapet në duelin e 26 gushtit, kur ai u mund me “KO teknik” nga legjendari Floyd Mayweather, sfidë që ishte debutimi i irlandezit të arteve marciale mikse në ring. Ditët e fundit, McGregor ka

Më 17 dhjetor, në stadiumin “O2 Arena” të Londrës do të zhvillohet revanshi i peshave të rënda në boks mes boksierëve britanike Tony Bellew dhe David Haye. Në sfidën e parë, të zhvilluar në mars të këtij viti, Bellew fitoi

Gjatë fundjavë në sallën sportive “Enver Idrizi” në Çair, nën organizim teknik të KB Shkupi, është zhvilluar java e dytë e kampionatit të Maqedonisë në boks.  Nga ky klub fitore shënoi Jasin Lama, i cili në kategorinë eseniorëve arriti të