Archive

Rio Ferdinand, ish-futbollisti legjendar i Manchester United, që javën e kaluar deklaroi se do të kalojë në sportin e boksit, ka theksuar sot se ai do të ngjitet në ring vetëm për një duel, duke bërë kështu një hap pas.

Më 29 nëntor në kryeqytetin grek, Athinë do të zhvillohet një eveniment shumë i madh “Champions Nigt” ku ndër luftëtarët do të jetë edhe kikboksieri shqiptar Olsi Mesutaj. Ai për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se po

Më 17 dhjetor, në stadiumin “O2 Arena” të Londrës do të zhvillohet revanshi i peshave të rënda në boks mes boksierëve britanike Tony Bellew dhe David Haye. Në sfidën e parë, të zhvilluar në mars të këtij viti, Bellew fitoi

Boksieri me prejardhje nga fshati Fshaj i Gjakovës dal ngadalë po bën karrierë në Austri dhe i njëjti ka një statistikë interesante ku nga 14 ndeshje nuk ka humbur asnjë. Ai më 25 nëntor në Austri do të ngjitet në

Boksieri i mirënjohur shqiptar i cili me prejardhje është nga Shkodra, por ka jetuar edhe në Kosovë, Senad Gashi, ka disa ditë që gjendet në Spanjë ku po i ndihmon të përgatitet Alvaros për ndeshjen e tij të ardhshme. Gashi

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi, ka kërkuar edhe njëher që Ferat Arslani të ndeshet me atë, dhe këtë madje e ka bërë duke i bërë ftesë direkte. “I nderuar miku im Firat Arslan e pashe qe je duke e

Kikboksieri me prejardhje nga Skenderai, Bardhyl Gashi, është një kombëtar i vërtet dhe kjo duket gjithnjë në paraqitjet e tija në ring, ku plisi është pjesë e tij. Ai në postimin e fundit në faqën e tij thotë “Ne Ring

Të premten që lamë pas, në orën e pasdites së vonshme, në studion e “Klan Kosova” janë përleshur deputetët e Republikës së Kosovës, Frashër Krasniqi (Vendvendosje) dhe Milaim Zeka (Nisma për Kosovën). Krasniqi ka humbur nervat pas shumë fyerjeve nga

Kampioni irlandez i arteve marciale mikse, Conor McGregor, ende nuk ka vendosur se cili do të jetë rivali i radhës, madje nuk di ende nëse do të rikthehet në kafaz apo do të vazhdojë karrierën në ring, ku dhe bëri

Boksieri amerikan Deontay Wilder është ende në dilemë nëse do të përballet me Luis Ortiz më 4 nëntor, pas lajmit se rivali kubanez ka rezultuar pozitiv gjatë një testi antidoping pak kohë më parë. Pavarësisht kësaj, Wilder, i pamposhtur në