Archive

Të martën në Prishtinë u zhvillua turneu memorial “Ismet Prapashtica” ku morën pjesë edhe tre boksier shqiptar nga Maqedonia, që i përfaqësuan KB Çair dhe Shkëndija, kurse udhëheqës i tyre ishte trajneri i Maqedonisë, Faton Salihu i cili u nda

Historia e lavdishme e klubit të boksit Prishtina nuk harrohet kurrë. Prishtina ka qenë pesë herë kampion dhe gjashtë nënkampion të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia. një foto e rrallë e Mehmet Bogujevcit, nënkampion i botës në vitin 1978

Conor McGregor ka zbuluar se do të ishte gjobitur me 10 mln euro nëse do të skualifikohej nga super sfida e shekullit ndaj Floyd Mayweather në gusht. Ikona e UFC e humbi ndeshjen e boksit pasi u ndal në raundin

WBC (World Boxing Council), përmes një deklarate të bërë publike sot, ka urdhëruar boksierët Gennady Golovkin dhe Saul “Canelo” Alvarez që të zhvillojnë sa më shpejt revanshin mes tyre, duke qenë se sfida e parë u mbyll në barazim. Boksieri

Las Vegasi, shtëpia e arteve marciale mikse (MMA) është tronditur ditët e fundit nga sulmi i një personi të armatosur ndaj mijëra fansave që po ndiqnin një festival, duke shkrkaur mbi 50 viktima e 500 të plagosur. Për t’u ardhur

Muay thai me prejardhje nga Kumanova, por që jeton dhe vepron në Zurich, Bashkim Selmani, ekskluzivisht për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar për ndeshjet e tija të ardhshme. Takimin e parë e ka më 14 tetor

Boksieri me prejardhje nga Makreshi i Gjilanit por që jeton dhe vepron në Gjermani, Edonis Beqiri, ka vazhduar me përgatitjet e tija për ndeshjen e ardhshme që do ta zhvillon në dhjetor. Ai për portalin e specializuar për sporte luftarake

Faton Vukshinaj i cili me prejardhje është nga Prizreni por që jeton dhe vepron në Bazel të Zvicrës më 9 dhjetor do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në boksin profesionist. “Organizator i këtij evenimenti është shkolla ku ushtroj

Në palestrën sportive “Mentaz Allajbegu” që gjendet në lokalet e klubit të mundjes “Liria”,  Federata e Mundjes se Maqedonisë (FMM) në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Maqedonisë (KOM) dhe Federatën Ndërkombëtare të Mundjes (UWW), është duke organizuar seminar për trajnerët,

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, është ende në pritje të mësojë emrin e rivalit për duelin e 4 nëntorit, pas daljes pozitiv të Luis Ortiz, ndaj të cilit do të mbronte