Archive

Boksieri me prejardhje nga Makreshi i Gjilanit por që jeton dhe vepron në Gjermani, Edonis Beqiri, ka vazhduar me përgatitjet e tija për ndeshjen e ardhshme që do ta zhvillon në dhjetor. Ai për portalin e specializuar për sporte luftarake

Faton Vukshinaj i cili me prejardhje është nga Prizreni por që jeton dhe vepron në Bazel të Zvicrës më 9 dhjetor do të zhvilloj ndeshjen e tij të ardhshme në boksin profesionist. “Organizator i këtij evenimenti është shkolla ku ushtroj

Në palestrën sportive “Mentaz Allajbegu” që gjendet në lokalet e klubit të mundjes “Liria”,  Federata e Mundjes se Maqedonisë (FMM) në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Maqedonisë (KOM) dhe Federatën Ndërkombëtare të Mundjes (UWW), është duke organizuar seminar për trajnerët,

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, është ende në pritje të mësojë emrin e rivalit për duelin e 4 nëntorit, pas daljes pozitiv të Luis Ortiz, ndaj të cilit do të mbronte

Rio Ferdinand, ish-futbollisti legjendar i Manchester United, që javën e kaluar deklaroi se do të kalojë në sportin e boksit, ka theksuar sot se ai do të ngjitet në ring vetëm për një duel, duke bërë kështu një hap pas.

Më 29 nëntor në kryeqytetin grek, Athinë do të zhvillohet një eveniment shumë i madh “Champions Nigt” ku ndër luftëtarët do të jetë edhe kikboksieri shqiptar Olsi Mesutaj. Ai për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” thotë se po

Më 17 dhjetor, në stadiumin “O2 Arena” të Londrës do të zhvillohet revanshi i peshave të rënda në boks mes boksierëve britanike Tony Bellew dhe David Haye. Në sfidën e parë, të zhvilluar në mars të këtij viti, Bellew fitoi

Boksieri me prejardhje nga fshati Fshaj i Gjakovës dal ngadalë po bën karrierë në Austri dhe i njëjti ka një statistikë interesante ku nga 14 ndeshje nuk ka humbur asnjë. Ai më 25 nëntor në Austri do të ngjitet në

Boksieri i mirënjohur shqiptar i cili me prejardhje është nga Shkodra, por ka jetuar edhe në Kosovë, Senad Gashi, ka disa ditë që gjendet në Spanjë ku po i ndihmon të përgatitet Alvaros për ndeshjen e tij të ardhshme. Gashi

Kikboksieri me prejardhje nga Skenderai, Bardhyl Gashi, është një kombëtar i vërtet dhe kjo duket gjithnjë në paraqitjet e tija në ring, ku plisi është pjesë e tij. Ai në postimin e fundit në faqën e tij thotë “Ne Ring