Archive

Boksieri britanik Tyson Fury ka deklaruar sot përmes një postimi në faqen e tij zyrtare “Tëitter” se ka hequr dorë nga aplikimi për të rimarrë licensën e boksit. Ish-kampioni i botës në peshat e rënda është ende i pezulluar nga

Boksieri britanik David Haye ka paralajmëruar patriotin e tij Tony Bellew në prag të duelit të dytë që do të zhvillojnë më 17 dhjetor në stadiumin “O2 Arena” të Londrës, se nuk ka për t’ia dalë mbanë ta mposhtë për

Konferenca për shtyp mes boksierit britanik Chris Eubank Jr dhe atij turk Avni Yildirim ka përfunduar mes kaosit të krijuar nga menaxheri i sfidantit ballkanas Ahmet Oner, që e cilësoi kampionin e botës të peshës super të mesme arrogant. Më

Një djalosh i talentuar po loz në ringjet e Austrisë. Bëhet fjalë për 17 vjeçarin, Leti Neziri i cili me prejardhje është nga Gostivari por që jeton dhe vepron në Linz. Ai për ArenaRing thotë se me sportin e kikboksit

Të martën në Prishtinë u zhvillua turneu memorial “Ismet Prapashtica” ku morën pjesë edhe tre boksier shqiptar nga Maqedonia, që i përfaqësuan KB Çair dhe Shkëndija, kurse udhëheqës i tyre ishte trajneri i Maqedonisë, Faton Salihu i cili u nda

Historia e lavdishme e klubit të boksit Prishtina nuk harrohet kurrë. Prishtina ka qenë pesë herë kampion dhe gjashtë nënkampion të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia. një foto e rrallë e Mehmet Bogujevcit, nënkampion i botës në vitin 1978

Conor McGregor ka zbuluar se do të ishte gjobitur me 10 mln euro nëse do të skualifikohej nga super sfida e shekullit ndaj Floyd Mayweather në gusht. Ikona e UFC e humbi ndeshjen e boksit pasi u ndal në raundin

WBC (World Boxing Council), përmes një deklarate të bërë publike sot, ka urdhëruar boksierët Gennady Golovkin dhe Saul “Canelo” Alvarez që të zhvillojnë sa më shpejt revanshin mes tyre, duke qenë se sfida e parë u mbyll në barazim. Boksieri

Las Vegasi, shtëpia e arteve marciale mikse (MMA) është tronditur ditët e fundit nga sulmi i një personi të armatosur ndaj mijëra fansave që po ndiqnin një festival, duke shkrkaur mbi 50 viktima e 500 të plagosur. Për t’u ardhur

Muay thai me prejardhje nga Kumanova, por që jeton dhe vepron në Zurich, Bashkim Selmani, ekskluzivisht për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” ka zbuluar për ndeshjet e tija të ardhshme. Takimin e parë e ka më 14 tetor