Archive

Boksieri Tony Bellew ka rihapur debatet në prag të revanshit që britaniku do të zhvillojë me patriotin e tij David Haye më 11 nëntor, sfidë që do të organizohet në “O2 Arena” të Londrës. Bellew, që e fitoi edhe përballjen

Ka përfunduar seminarin dy ditor te udhëhequr nga Yasunari Ishimi , Instruktori kryesor për Evropë për stilin Shitoryu/Shitokai. Seminari u zhvillua në Duben dorf te Zvicrës, organizuar nga Federata e Shitoryus në Zvicër. Instruktori Ishimi 10 DAN u zotua se

Vërshëllimat e fansave pas vendimit të gjyqtarit për të ndalur në raundin e 10-të duelin mes Joshua e Takam kanë zbehur disi fitoren e 20-të në ring të boksierit britanik. Përballë 78 mijë shikuesve, në Kardif, Joshua mbrojti titujt kampionë

Kampioni irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor ka rrëfyer sot se ka nisur t’i mësojë djalit të tij 5-muajsh teknikat e para të sporteve luftarake. Ikona e UFC-së ka treguar se si djali i tij Conor Jnr e shoqëron

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Senad Gashi, e ka provuar vetën edhe në BJJ sportin bile bile është treguar i suksesshëm duke treguar kualitet e tija edhe në këtë sport. Ai dje ishte në një stërvitje tek një klub në Spanjë

Rikthimi i Tyson Fury në ring ka njohur sot një zhvillim të ri, teksa avokatët e tij duhet të caktojnë një datë për të zhvilluar një takim mes Këshillit Britanik të Boksit (BBBofC) dhe vetë sportistit për të parë nëse

Vikendin që lamë pas 28.10.2017 (e shtunë) në Gjilan të Kosovës u zhvillua edicioni i XII Ndërkombëtar në karate “KATANA OPEN 2017”, nën organizimin e shkëlqyer të K.K “Dardania” ku morën pjesë 45 klube nga Kosova, Maqedonia, Mali i zi

Të shtunën, në Gjilan të Republikës së Kosovës u mbajtë turneu tradicional ndërkombëtar në karate, i titulluar “Katana Open 2017”, e në të cilin morën pjesë rreth 350 garues nga disa shtete ballkanike. Përvec Kosovës morën pjesë edhe karateistë nga

Klubi i karatesë “Kushtrimi” nga Hasanbegu i Shkupit ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Katana Open 2017” në Gjilan të Kosovës. Ata kanë garuar me 6 karateist në disiplinën luftë dhe kata. Kushtrimi arriti 5 medalje, prej tyre dy të

Nga Bursa e Turqise, ku po zhvillohet Kampionati I trete Ballkanik per junior, edhe sot vijne lajme te shkelqyeshme, me crast pas Elmedin Sejfullaut, edhe nje perfaqesues tjeter I klubit tone arriti te fitoj medalje te argjendte, e ai eshte