Archive

Boksierit kazak Gennady Golovkin nuk i ka dalë ende inati i rezultatit që gjyqtarët dhanë pas duelit që ai barazoi me Saul “Canelo” Alvarez. Pak ditë pas këtij duel, kampioni i botës në peshë e mesme ka folur për mediat,

E bija e tij Christi ka postuar një lajmërim të shkurtër në Facebook: “Jake LaMotta, 10 korrik 1922-19 shtator 2017 – U prehsh në paqe babi.” Raportet e mediave amerikane tregojnë se ai ka vdekur në një azil për shkak

Valentina Shevchenko, pas humbjes në UFC-215 me Amanda Nunes, duke humbur edhe mundësinë që të shpallej kampione e botës në peshën “bantam” (pesha gjel), duket se po mendon të nisë aventurën në një peshë tjetër. Në një intervistë radiofonike, sportistja

Senad Gashi, një boksier i fuqishëm, me lëvizje të lehta edhe pse është në në peshë mbi 90kg po shndrit në ringun e boksit profesionist duke qen kështu kundërshtar i rëndë për të gjithë ata që ballafaqohet. Nga fëmijëria ka

Boksieri profesionist, Elvis Hitman Hetemi, ka udhëtuar drejt Berlinit ku po zhvillon sparing me njërin prej boksierëve më të mirë botëror, turkun Avni Yildirim. Në këtë vend Hetemi ka thënë se do të qëndroj dy javë ku do ti ndihmoj

Ish kampionia e shumëfishtë e Ballkanit, kampionia e shumëfishtë e Gjermanisë dhe fituesja e shumë medaljeve nga kupat evropiane e turneve të ndryshme, Blerina Seferi, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” ka njoftuar se e ka patjetër që të

E ardhmja e Ronda Rousey është ende e paqartë, teksa 9 muaj pas duelit të fundit në kafaz, ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëjë. Më 30 dhjetor 2016, ikona e arteve marciale mikse dueloi dhe u mund

Pas disa muajsh negociata, boksierët britanikë David Haye dhe Tony Bellew kanë rënë dakord që të zhvillojnë revanshin. Ka qenë Haye, tashmë 36 vjeç dhe ish-kampion bote në peshat e rënda ai që ka konfirmuar marrëveshjen, përmes një postimi në

Deontay Wilder, kampioni i botës ne peshën e rëndë në kategorinë WBC, do të mbrojë titullin kampion më 4 nëntor, teksa do të përballë në stadiumin e “Barclays Center” me kubanezin Luis Ortiz. Lajmi është konfirmuar sot, ndërkohë që sot

Gjatë fundjavës, klubi i karatesë “Rinia” nga Mateçi i komunës së Likovës ka marrë pjesë në turneun ndërkombëtarë “Tetova Open 2017”. Ata morën pjesë me 10 garues, kurse u kthyen me 8 medalje. “E filluam sezonin vjeshtor dhe shpresojmë në