Archive

Conor McGregor dhe Nate Diaz janë gati të kompletojnë triologjinë, duke zhvilluar përballjen e tretë mes tyre më 30 dhjetor, në Las Vegas. Lajmin e kanë konfirmuar mediat amerikane, që thonë se dy sportistët janë shumë pranë arritjes së një

Legjenda e gjallë e boksit botëror, Aziz Salihu, dje ka vizituar klubin e boksit Çair, ku kryetar është vëllai i tij i vogël, Faton Salihu. Ai atje ka mbajtur një seancë të vogël stërvitore duke i treguar boksierëve edhe ca

Boksieri amerikan Andre Ward, i pamposhtur në ring dhe kampion bote në peshën “light heavyweight”, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti. Ward 33 vjeç, ka zhvilluar 32 duele si profesionist, duke I fituar të gjitha (16 prej tyre

Ish kampioni i Maqedonisë dhe fituesi i shumë medaljeve ndërkombtare, Skender Jahiu, tani më është bërë edhe me licëncë të trajnerit dhe të njejtën e ka marrë pas trajnimit disa ditorë që ka pasur në Tiranë nga Federata botërore e

Bokseri amerikan Floyd Joy Mayweather Jr. është shpallur bokseri më i paguar në botë. Ai është renditur nga revista Forbes në vendin e parë, keshtu edhe duke marrë epitetin e bokserit më të paguar në botë. Vetëm nga meçi i

Reprezentatuesi i Maqedonisë në karate, Doan Osmani, sot ka udhëtuar drejt Stambollit ku në fundjavë do të paraqitet ne premier ligë. Trajneri i tij, Arlind Hyseini shpreson se do të arrij suksese nxënësi i tij. “Për Doan Osmanin eshte premier

Kampionia e Evropës në disiplinën ‘Physique Fitness’ në vitin 2016, Gentiana Beqa-Ahmeti është femra e vetme shqiptare që merr pjesë në garën e fitnesit ‘Arnold Classic Europe 2017’, që do të mbahet në Barcelonë. Ky është edicioni i shtatë i

Raif Musa është një mjeshtër i madh i sporteve luftarake, i specialuar sidomos për karate dhe kikboks, ku edhe është trajner profesional në klubet Kastrioti nga Ferizaji. Me sport filloi qysh në fëmijëri, respektivisht në vitin 1981, kurse motivi se

Adrian Maliqi Raatz një boksier me prejardhje nga Mitrovica por i lindur në Gjermani, po bën karrierë në këtë vend duke arrit madje 11 fitore nga 12 ndeshje. Ai me sporte luftarake ka filluar të merret qysh në moshën e

Driton Kuka, përzgjedhës i kombëtares së Kosovës, tha se filloi rehabilitimi i kampiones olimpike,  xhudistes Majlinda Kelmendi. “Filloi rehabilitimi në Slloveni me mikun tonë Mit Braçiç! Matjet muskulore u kryen si paramasa për ecje tutje në rehabilitim! Federata e xhudos