Archive

Njëri prej atyre që ka shënuar fitore në eventin “Fight Night” që u zhvillua në Zvicër në fundjavë ishte edhe strugani Arsim Etemi i cili mposhti italianin, Badr. Me suksesin e arritur ka qen shumë i kënaqur ky djalosh i

Edhe një boksier i talentuar ka vendosur të tregoj kualitet e tij në boksin profesionist, andaj Granit Shala për ta realizuar këtë ëndërr ka firmosur kontratë me menaxherin dhe trajnerin shqiptar Agron Kurtishi, në klubin e këtij të fundit, “Fight

Luftëtari i pamëshirshëm i ringjeve, Dritan Barjamaj, ekskluzivisht për portalin e specializuar për sporte luftarake “ArenaRing” ka njoftuar për ndeshjen e tij të ardhshme edhe atë shumë të fuqishme. Pas lëndimit të libanezit, Mark Tanios, organizatori nuk ka mundur të

Pak orë pas deklaratave se Conor McGregor dhe Nate Diaz kanë arritur marrëveshjen për t’u përballur mes tyre më 30 dhjetor, në Las Vegas, gjatë eventit të UFC-219, ka ardhur reagimi i presidentit të UFC-së, Dana White, që ka përgënjeshtruar

Floyd Mayweather i është rikthyer duelit mes tij dhe Conor McGregor, duke rrëfyer diçka që nuk e kishte thënë kurrë më parë. Boksieri e fitoi atë duel me “KO teknik” në raundin e 10-të, duke korrur suksesin e 50-të në

Klubi i karatesë Kastrioti nga Ferizaji, ka shkëlqyer ë Kupën e Artë në Tetovë, garë e organizuar në përvjetorin e 40-të të Klubit të Karatesë Shkëndija, duke fituar gjithsejtë 15 medalje, prej tyre 3 të arta. 7 argjendi dhe 5

Gjatë fundjavës nw Zvicwr u zhvillua turneu “Fight Night” ku morën pjesë edhe dy kikboksier nga Gostivari. Të dy edhe pse patën paraqitje të mirë në fund u desh të pajtohen me humbje. Kështu,  Bajram Ramadani pësoi 2-1 nga kundërshtari

Kik-boksieri i Kosovës, Dardan Menxhiqi ka humbur finalen e Kampionatit Ballkanik nga bullgari, Dimitar Penqev. Finalet e kampionatit janë duke u zhvilluar sot në Bjelo Polje të Malit të Zi. Pas Valdrin Menxhiqit, Gëzim Behramit, në ring u ngjit Dardan

Joseph Parker mbron titullin kampion bote të kategorisë WBO në peshat e rënda, pas fitores me vendim jo-unanim të gjyqtarëve ndaj britanikut Hughie Fury, duel që u zhvillua në “Manchester Arena”. Dy nga gjyqtarët i dhanë fitoren Parker, duke dhënë

Ronda Rousey mund të debutojë në World Wrestling Entertainment (WWE) në nëntor të këtij viti, duke hequr dorë përfundimisht nga UFC-ja. Fjalët për kalimin e ikonës së arteve marciale mikse nga kafazi në ring kanë kohë që qarkullojnë, por orët