Archive

Ky vikend do t jetë shumë i rëndësishëm për Fabiana Bytyqi e cila do të mbroj titullin kampionit të botës për të reja “WBC Youth” në Magdeburg të Gjermanisë. Bytyqi do të ndeshet me  boksieren nga Venezuela, Luisana Bolivar. Ndryshe,

Përballja e boksit mes Gennady Golovkin dhe Saul “Canelo” Alvarez ka hyrë në listën e 3 përballjeve me të ardhura më të mëdha nga shitja e biletave. Lajmi është konfirmuar sot nga Oscar De La Hoya, promotori i Alvarez, duke

Amanda Nunes mund të duelojë ndaj Raquel Pennington në muajt e parë të 2018-ës, në një përballje ku do të mbrojë për të tretën herë titullin kampion bote të peshës bantam (pesha gjel). Kampionia braziliane e arteve marciale mikse nuk

Që kur dueli i 26 gushtit mes Floyd Mayweather e Conor McGregor theu tabutë e një përballje mes një sportisti të boksit dhe një të UFC-së, janë të shumtë ata që kanë dëshirë të provojnë të njëjtën gjë. Kampioni i

Kampioni IBF i Evropës, WBA dhe WBO interkontinental,  Shefat Isufi, qe dy javë ka filluar intensivisht të përgatitet për mbrojtjen e titullit WBO, që do të jeta pas disa muajve. Boksieri me prejardhje nga Tërnoci i Luginës tha se do

Gjatë fundjavës, tetovari Lulzim Bajrami u paraqit në një eveniment interesant në Leverkuzen të Gjermanisë, kurse boksieri shqiptar ka qen edhe mysafir i ndeshjes, duke u ndesh kështu me kurtin Yakup ku edhe arriti fitore. “Kundërshtari im ka qen me

Një kikboksier i ri, por shumë i talentuar po shndrit në Greqi dhe ai po përcjell rrugën e Florian Markut të cilin shpesh e takon dhe e këshillon, bëhet fjalë për 19 vjeçarin Ademir Demisha nga Erseka i Shqipërisë por

Floyd Mayweather, që kaloi legjendën e boksit Rocky Marciano (49 fitore e asnjë humbje), është kritikuar shumë për zgjedhjen e rivalit për fitoren e tij të 50-të, pasi dueloi me një debutues në ring, Conor McGregor, që vjen nga disiplina

Sportistja amerikane e arteve marciale mikse Paige Vanzant është dëmtuar dhe nuk do të marrë pjesë në eventin e UFC-216, që zhvillohet në Las Vegas, më 7 tetor. VanZant, një ikonë dhe e konsideruar si sportistja më seksi e UFC-së,

Boksieri me prejardhje nga Gjakova, por që ushtron dhe vepron në Austri, Bernardin Jakaj më 25 nëntor në Austri do të ngjitet në ring. Për djaloshin 20 vjeçar kjo do jetë ndeshja e tij e dytë në boksin profesionist. Ai