Archive

Mungon vetëm zyrtarizimi, që pritet të vijë javën e ardhshme, por konfirmohet se boksieri britanik Anthony Joshua do të mbrojë titujt kampionë bote në peshat e rënda në kategorinë IBF dhe WBA më 28 tetor, në Kardif dhe përballë tij

Conor McGregor ka befasuar të gjithë sot me një postim unik në faqen e tij zyrtare në “Instagram”, duke e cilësuar duelin e tij me Floyd Mayweather, si një “sfidë me rregullat e një cirku”. Por në fund ka pranuar

Në Budapest të Hungarisë është zhvilluar gjatë fundjavës Kampionati Botëror i Xhudos, aktivitet ku është përfaqësuar edhe Shqipëria, me dy sportistë. Të drejtuar nga trajneri Shkurt Çullhaj, në peshën -66kg ka konkurruar xhudisti Indrit Çullhaj, ndërsa në peshën -73kg ka

Bleron Luzha  dhe Mirlinda Toshi , nga Klubi i Kickboxit “Kastrioti” Ferizaj, nën petkun e Reprezentacionit të Kosovës do të garojnë për titullin Evropian në diciplinën Kick Light në kategorin e Juniorëve. “Shpresojmë që do të triumfojnë dhe do ti