Archive

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj rumunit, Ardian Mitu. Morina për portalin për sporte luftarake “ArenaRing” tha se ndihet maksimalisht i përgatitur. “Përgatitjet për këtë duel

  Albion Pervizaj po zhvillon përgatitjet e fundit para duelit t tij që do ta zhvilloj t shtunën e që për kundërshtar do ta ketë, Kroatin, Igor Mihaljevic. Ky i fundit u shpreh i pagatitur për këtë duel, andaj edhe

Këtë fundjavë, respektivisht të shtunën, Kampioni i Botës në kikboks – W.K.U (-75kg), Dardan Morina do të mbroj titullin ndaj rumunit, Ardian Mitu. Ky takim do të zhvillohet në Münich të Gjermanis, kurse Morina beson se do të ketë edhe

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka konfirmuar edhe një herë, 10 ditë pas duelit të 26 gushtit mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor, se ky i fundit duhet të rikthehet në kafaz, pas debutimit në ring (u mund me KO

Berat Jakupi, me datë 06.09.2017 (e mërkurë) do të udhëtoj për në Gjermani, ku do të merr pjesë në turneun e “Karate 1 Premier League”, Halle/Leipzig, e cila do të zhvillohet nga data 08-10 shtator 2017. Berat Jakupi do të

Alpinizmi dal-ngadal po merr hovë të madh edhe në Maqedoni, kurse rast i tillë janë edhe disa shoqata nga qyteti i Shkupit që bëjnë organizime për të shkuar nëpër majat më të larta të vendit por edhe jashtë saj. Njëri

Luftëtari i njohur shqiptar i ringjeve, Dritan Barjamaj, ekskluzivisht për portalin për sporte luftarake “ArenaRing”  ka njoftuar se ndeshjen e ardhshme do ta ketë më 16 shtator kundër gjermanit, Rene Hope dhe e njëjta do jetë e vlefshme për titull

Trajneri i Majlinda Kelmendit, Driton Kuka, përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se krenaria e sportit të Kosovës nuk i ka marrë pagat që nga korriku i vitit 2016. Në reagimin e tij, ai thotë se

Boksieri amerikan Floyd Mayweather hyri në duelin e 26 gushtit ndaj Conor McGregor me një fitim të garantuar prej 100 milionë dollarësh, shumë që shkoi në 350 milionë pas pëfundimit të sfidës. Por “ESPN” konfirmon sot se kampioni i padiskutueshëm

Tyson Fury është ende në pritje të një vendimi nga Komisioni Britanik i Antidopingut (UKAD), që ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëjë me të ardhmen e boksierit britanik, ish-kampion bote në peshat e rënda. Fury është akuzuar