Archive

Conor McGregor po shijon pushimet e merituara pas duelit të humbur më 26 gusht ndaj Floyd Mayweather, në debutimin e tij në sportin e boksit. Pavarësisht kësja, irlandezi u largua nga ringu me një çek prej 130 milionë dollarësh, shuma

Driton Kuka shtron një temë të ndjeshme, sigurimi shëndetësor për sportistin dhe që fare nuk i kushtohet rëndësi në vendin tonë. Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, gjithmonë është në anën e sportistëve dhe kërkon me këmbëngulje që të

Elvis Hitman Hetemi është një boksier i cili po bën karrierë në Gjermani. I lindur në Vushtri, por një kohë të gjatë jeton dhe vepron jashtë vendlindjes. Ai në moshën 11 vjeçare filloi të merret me boks, sepse dëshironin edhe

Kikbokseri nga Gostivari, Elmaz Rakipi me 23 shtator do të ngjitet sërish në ring, kësaj radhe në evenimentin e organizuar në Zvicër, “Fight Night”, e në të cilën do të ndeshen edhe shumë luftëtar të njohshëm nga sporti i Kikboksit.

Trajnerja e klubit të karateë Ippon nga Prishtina, Shqipe Zogiani, është në emocione, sepse iu operua garuesi i saj, Alvin Karaqi. Ndryshe Karaqi është edhe anëtar i kombëtares së Kosovës në karate. “Pas dy orë e gjysmë operacion, Alvin F

Kampioni i arteve të përziera marciale, Ilir Latifi, këtë fundjavë do të kthehet në tetëkëndësh. Kundërshtar i shqiptarit është australiani 25-vjeçar, Tyson Pedro, i cili nga gjashtë duele, numëron po aq fitore. Dy prej tyre i ka realizuar me nokaut.

Ashtu sikurse edhe ishte përfolur kohët e fundit, Anthony Joshua, kampion bote në peshat e rënda në boks, do t’i mbrojë titujt e kategorive IBF dhe WBA me 28 tetor në Kardif, ndaj rivalit bullgar Kubrat Pulev. Lajmi është zyrtarizuar

Fundjavën e kaluar, Paul Levesque, i njohur ndryshe me nofkën “Tiple H”, i bëri një tjetër ofertë ikonës së arteve marciale mikse Ronda Rousey për të lënë UFC-në dhe për të dueluar në WWE (world wrestling entertainment) në të ardhmen.

Las Vegasi vazhdon të jetë me fat për boksierin amerikan Floyd Mayweather, ndaj ai vendos të mos largohet nga “qyteti i kumarit”. Pak ditë pas fitores me “KO teknik” në raundin e dhjetë ndaj Conor McGregor, boksieri ka treguar përmes

Karateisti i njohur shqiptar, Berat Jakupi, sot e ka bërë publike kandidaturën e tij për Këshillar komunal në radhët e Aleancës për Shqiptarët në qytetin e Gostivarit. “E bëj publike kandidaturën time për këshilltar komunal nga radhët e Aleancën për