Archive

Është konfirmuar ndeshja në mes të Tony Bellew dhe David Haye, e cila do të mbahet në ‘The O2 Arena’, më 17 dhjetor. Dy rivalët britanikë ishin ndeshur edhe një herë, në mars të këtij viti, në një betejë ku

Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë në boks, në përfundim të garave të Kampionatit Kombëtar, që u zhvilluan më datat 28-29 shtator në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës. Skuadra e drejtuar nga trajneri Zef Gjoni nxori 5 boksierë

Sipas presidentit të WBC, Mauricio Sulaiman, boksieri kubanez Luis Ortiz ka dalë pozitiv pas një testi antidoping të kryer pak ditë më parë. Kjo ka vënë në rrezik duelin e 4 nëntorit, kur Ortiz do të përballet me kampionin e

Pas Berat Jakupit në Maqedoni edhe një karateiste e njohur por nga Kosova pritet ti futet politikës në vazhdim. Bëhet fjalë për Gresa Zhitia e cila po konkurron për kuvendin komunal të Podujevës. “Kam nderin të ju njoftoj se Dega

Karateisti i mirënjohur i Kosovës, Alvin Karaqi, ka thumbuar ashpër të gjithë ata që mendojnë keq. Ai në një postim të tij ka shkruar  se diçka nuk po merr vesh. “Veç diçka s’po marr vesh! Kur po bie fjala për

Ish-mbreti i peshës bantam Dominick Cruz do të rikthehet pas një viti pushim teksa Francis Ngannou do të ndeshet ndaj kandidatit numër një Alistair Overeem. Cruz nuk ka luftuar që prej 30 dhjetorit kur u mposht nga Cody Garbrandt dhe

Trajneri më i mirë shqiptar, Driton Kuka,  pa dyshim se ka momente të sikletshme në ndonjë nga garat botërore. Jo edhe gjithmonë të shkon ashtu si duhet sidomos me gjyqtarët që dinë shumë herë edhe të dëmtojnë me apo pa

Ish boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përgatitë valixhet për rrugëtimin e gjatë pikërisht për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai konfirmoi

  Fabio Skenderaj pas aventurës së gjatë që ka pasur në sportin e Muay Thay ku ka pasur edhe titullin e botës në K1 (2015) tani karrierën e tij do ta vazhdoj edhe në boksin profesionist. Kështu ai para 3

Strugani Fatlum Zhuta po vazhdon të përgatitet për ndeshjet e ardhshme që e presin, ndërkohe që ai na njoftoi se takimi që duheshe ta ketë më 23 tetor e njëjta u anulua për shkaqe ende te paqarta për të. Por