Archive

Xhudistja nga Zvicra Evelyne Tschopp është kundërshtare njohur për reprezentuesen e Kosovës, Majlinda Kelmendi. Hiq më larg se me 7 gusht të vitit 2016 ishte ndeshur në Lojërat Olimpike në Rio. Majlinda ishte ballafaquar në sfidën e parë dhe për

Xhudistja e talentuar, Distria Krasniqi (52 kg) ka mësuar rivalen për rrethin e dytë të Kampionatit Botëror në xhudo, që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Ajo do të ballafaqohet me garuesen nga Azerbajxhani, Nazakat Azizova. Është një sfidë e

Boksieri me prejardhje nga Suhareka por që punon dhe vepron në Aargau të Zvicrës më 16 shtator do të ngjitet në ring edhe atë në palestrën e Sportit “MZH Brühl” në Gebenstorf. Egzon Maliqaj ekskluzivisht për portalin e specializuar për

Conor McGregor është shumë aktiv në rrjetet sociale, në veçanti në Instagram. Disa javë para meçit me Floyd Mayweather, irlandezi publikonte vazhdimisht imazhe nga stërvitjet në palestër dhe ring, si edhe nga përditshmëria e tij jetësore. Ai numëron më shumë

Floyd Mayweather e fitoi “meçin e parave” kundër Conor McGregor dhe është rrugës për të hyrë në klubin e sportistëve miliarderë. Triumfi i boksierit amerikan ndaj kundërshtarit irlandez do ta përfshijë atë në listën e sportistëve më të pasur, duke

Pa u mbyllur mirë jehona e duelit të 26 gushtit mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor dhe bastexhinjtë kanë çelur bastet e para se dy sportistët do të zhvillojnë edhe një duel të dytë mes tyre. Mediat amerikane raportojnë se

Prej dy vitesh, në kasafortën e shtëpisë botuese “Gill & Macmillan”, është gati libri me biografinë e sportistit irlandez, ikonës së arteve marciale mikse Conor McGregor, por ai botim për jetën e tij nuk ka dalë asnjëherë në shitje. Shkak

Gjithçka është gati. Kampionia e dyfishtë e botës, Majlinda Kelmendi, kampionia olimpike, është gati për supersfidën e të martës. Ajo  kaloi rrethin e parë pa luftë së bashku me Distria Krasniqin, garojnë në kategorinë 52 kg dhe synojnë medalje. Majlinda,

Ish mundësi i mirënjohur shqiptar, Shaban Tërstena, kujton periudhën e artë të tij të viteve të 80-ta. Ai shkruan me krenari, për faktin se në katër kategori të mundjes ka medalje të arta, madje i artë edhe në Lojërat Olimpike

Ish boksieri i mirënjohur, Xhevdet Peci, mburret me sukseset e xhudistes Majlinda Kelmendit, por në anën tjetër habitet se si tash e 17 vjet nuk është investuar në rregullimin e palestrës së djegur në Qendrën e Rinise dhe të Sportit