Archive

Akil Gjakova hasi në kundërshtar shumë të fortë, siç është garuesi nga Azerjbaxhani Rustam Orujov. Azerbajxhani shënoi fitore me ippon, duke eliminuar Gjakovën nga garat e Kampionatit Botëror. Reprezentuesi i Kosovës, Akil Gjakova, dëshmoi formë të lartë në rrethin e

Xhudistja Nora Gjakova (57 kg) u ndeshë me Hedvig Karakas nga Hungaria. Nora e filloi furishëm dhe qysh pas një minute udhëhoqi ndaj hungarezes. Nora ishte e jashtëzakonshme kundër Karakas, e cila në asnjë element nuk mundi t’i bëj ballë

Ministrja e kulturës, rinisë dhe sportit, Vlora Dumoshi ka njoftuar se ka biseduar nw telefon me Driton Kukën trajnerin e Majlinda Kelmendit e cila mbeti pa medalje në Kampionatin Botëror në xhudo në Budapest të Hungarisë. Dumoshi ka shkruar në

Kampioni i botës në artet marciale mikse në peshën “lightweight”, Conor McGregor, është pezulluar me dy muaj nga të gjitha aktivitetet sportive nga Komisioni i Sportit në shtetin e Nevadës. Ky i fundit ka bërë sot verifikimet e zakonshme mjekësore

Floyd Mayweather e Conor McGregor kanë ulur siparin e duelit të tyre, një sfidë ku ndoshta të gjithë dolën fitues. Tashmë është radha e një tjetër sfidë të madhe në sportin e boksit ajo mes kazakut Gennady Golovkin dhe meksikanit

Zv.Presidenti i UFC-së, Joe Carr, ka konfirmuar idenë se disiplina e arteve marciale mikse (MMA) mund të debutojë në Lojërat Olimpike që do të zhvillohen në vitin 2024. Reklama e madhe që i ka bërë këtij sporti Conior McGregor nga

Revista e famshme “Forbes”, ka bërë me dije sot se sportisti irlandez i arteve marciale mikse Conor McGregor, me 100 milionë dollarët e fituar nga dueli ndaj Floyd Mayweather, ka kaluar edhe Cristiano Rondalo. Futbollisti portugez ishte në krye të

Xhudistja jonë, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të Xhudos, i cili po mbahet në Budapest Xhudistja nga Peja, në çerekfinale të kësaj gare, në kategorinë deri në 52 kilogram, e ka mposhtur garuesen nga Franca, Amandine

Në faqen e klubit Ippon nga Prishtina bëhet e ditur se është lënduar rëndë karateisti i kombëtares së Kosovës, Alvin Karaqi. “Pjesëmarrja e Alvin Karaqit në një aktivitet të karatesë në Turqi ishte fatale. Ai vikendin e kaluar u lëndua

Boksieri tetovar, Lulzim Ismaili, po i zhvillon përgatitjet e tij të fundit para ndeshjes shumë të rëndësishme që do zhvillohet në Leverkuzen të Gjermanisë, e që e njejta është e vlefshme për titullin, GBA. Në një prononcim për “ArenaRing”, Ismaili