Archive

Cris “Cyborg” Justino ka bërë realitet ëndrrën e saj, duke u shpallur kampione e botës në peshën “pupël”, teksa në UFC-214 mundi me “KO” teknik në raundin e tretë Tonya Evinger. Kampionia e saposhpallur në artet marciale mikse ka bërë

Daniel Cormier ka folur për të parën herë pas humbjes tragjike ndaj Jon Jones në UFC 214. Për shkak të pasojave të nokautit DC nuk e mori mirë humbjen. Por, kjo është diçka që pritet kur një luftëtar ndodhet në

Boksieri britanik Chris Eubank Jr. ka deklaruar sot se do të udhëtojë për në Las Vegas për të qenë pjesë e stafit të Floyd Mayweather, në përgatitjet që ky i fundit do të bëjë për sfidën e 26 gushtit ndaj

I veshur me një uniformë ushtarake dhe në prani të mediave vendase, boksieri filipinas Manny Pacquiao ka vizituar sot trupat ushtarake të Filipineve, që duelojnë në jug të vendit me forcat terroristë të ISIS. 38-vjeçari, një ikonë e boksit botëror,

Bodybuildierja Geta Beça na ka bërë të ndihemi krenar duke fituar vendin e parë në çdo garë që merr pjesë ajo, por si duket nuk po ndalet me kaq. Ajo pas verës do të zhvillojë edhe dy gara të rëndësishme