Archive

Reprezentacioni i Kosovës në mundje për femra nesër do të udhëtoj drejt Bullgarisë ku edhe do të paraqiten ne turneun e fuqishëm që zhvillohet në këtë vend. Seleksionuesi i kësaj kategorie, Ferrat Ramadani në këtë aktivitet do të paraqitet me

Boksieri amerikan Paulie Malignaggi kërkon të vendosë nderin në vend pas videove të fundit të publikuara nga stafi i Conor McGregor, ku duket kampioni irlandez që hedh pa probleme në tapet kampionin amerikan të dorezave. Sipas Malignaggi, që u stërvit

Boksieri Arijan Sherifi i është rikthyer stërvitjeve dhe tani është duke u përgatitur për sfidat që e presin këtë vit. Pas katër javëve pushimi në Turqi dhe në vendlindje (Ferizaj) në Kosovë, Sherifi ka mbushur bateritë dhe fokusi i tij

Bota e boksit dhe mediat e Las Vegasit po çmenden pas stërvitjes së sotme të zhvilluar mes Floyd Mayëeather dhe Zab Judah. Kjo për shkak se, siç raportohet, Zan ka hedhur në tapet Floyd, pas një shkëmbimi të ashpër grushtesh.

Ka përfunduar seminari i Akademisë së Karatesë që u zhvillua në Strugë ku grumbulloi nga karateistët më të vegjël deri tek më të moshuarit që kanë filluar karatenë para 20,30,40 dhe 50 vitesh, në foton e instruktorëve mungon nikoqiri i

Gjëra të çuditshme po ndodhin kohën e fundit në Federatën e karatesë së Maqedonisë edhe atë në prag të Kampionatit Botërorë për kadetë, junior dhe junior deri në 21 vjeç, që do të mbahet në Tenerife të Spanjës (25 deri

Është publikuar renditja e re e Federatës Botërore të Xhudos, dy javë para fillimit të Kampionatit Botëror që mbahet në Budapest të Hungarisë. Dy herë kampionia e botës në kategorinë deri 52 kilogram, Majlinda Kelmendi (52 kg), vazhdon të mbetet

Ka filluar të shndrit edhe një kosovar në ringun e Kikboksit, bëhet fjalë për Rinor Berishën, një djalosh 23 vjeçar me prejardhje nga Peja por i lindur në Austri. Ai ka dy vite që po merret me këtë sport atraktiv

Bujar Muli si zakonisht përkujdeset për befasi të shumta sidomos po punon me zell të shtuar që brenda një periudhe të shkurtër të thyejë edhe një rekord. Ai është i njohur jo vetëm në Kosovë si njeriu që ndal me

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, nuk ka mundur të duroj më.  Kuka apo trajneri i kampiones olimpike, xhudistes Majlinda Kelmendit, godet ashpër disa që po mashtrojnë opinionin sportiv. “Lajthitja e opinionit me suksese të rrejshme si trend i