Archive

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, vlerëson xhudistet e xhudistin për formën që treguan në Kampionatin Botëror, që u mbajt në Budapest të Hungarisë. Ai konsideron se nuk patën fat në ngjarje më të madhe. Trajneri më i mire

Ish kampioni i botës në boks në dy kategori të ndryshme, Paulie Malignaggi i ka bër ftesë Conor McGregorit që të ndeshen në ring dhe t’i japin fund “luftës” së tyre. Malignaggi dhe McGregor prishën marrëdhëniet kur u publikuan foto

Kosova është eliminuar në rrethin e tretë të kategorisë deri 57 kilogramë.  Nora ishte e vetmja pjesëmarrëse që ishte në rrugë të mirë për medalje. Ajo është eliminuar nga Youjeong Këon, xhudiste e cila vjen nga Koreja e Jugut. Kështu

Është më i vendosur se kurrë njeriu më i fortë në Kosovë, Bujar Muli. Ai synon të futet në librin e Ginisit dhe për këtë ka dhënë besën se do ta realizojë këtë ëndërr. Ai herën e fundit u kap

Në të paktën 6 raunde, Conor McGregor tregoi se mund të rivalizojë dhe të tentojë të fitojë ndaj Floyd Mayweather, që falë përvojës në ring arriti të mposhtë kampionin irlandez të arteve marciale mikse. McGregor bëri debutimin e tij në

Ditën kur e gjitha bota e sportit mbante sytë nga Las Vegasi për të parë duelin e madh të boksit mes Floyd Mayweather dhe Conor McGregor, femra që dominoi për vite më radhë në artet marciale mikse dhe e bëri

Mayweather nuk ka humbur kohë për të shpenzuar një pjesë të vogël të të ardhurave nga 350 milionë dollarët e arkëtuara nga dueli i fituar ndaj Conor McGregor, në sfidën që dy sportistët zhvilluan më 26 gusht në Las Vegas.

48 orë pas debutimit në sportin e boksit, Conor McGregor ka marë sot një tjetër sfidë për t’u përballur, këtë herë nga një tjetër kampion absolut i sportit të pishinës, amerikani Michael Phelps. Përmes një postimi në faqen e tij

Një problem me mushkëritë i ka marrë jetën boksieres 26-vjeçare franceze Angelique Duchemin. Ajo ndodhej në ring, teksa po stërvitej për duelin e 12 tetorit, ku në Montpelier të Francës do të mbronte titullin kampion bote të peshës super të

Amanda Nunes, kampionia braziliane e botës në peshën “bantam” (pesha gjel) në UFC, ka hedhur sot poshtë kritikat dhe akuzat e ditëve të fundit, se ajo u tërhoq nga revanshi me Valentina Shevchenko në UFC-213 sepse kishte frikë rivalen. Nunes