Archive

  Mbrëmja bamirëse që u zhvillua në Prishtinë gjatë fundjavës nuk shkoi sipas plan programit të organizatorëve Mustaf Kicaj dhe Evren Dalipi, sepse qysh në peshimin zyrtar që u zhvillua një ditë më parë garuesit që duheshin të vinin nga

Një nga sfidat më të shumëpritura në UFC-214 të zhvilluara në Kaliforni ishte ajo që nxori kampione bote të peshës “pupël” brazilianen Cris “Cyborg” Justino. Ajo mposhti me “KO” në raundin e tretë rivalen e saj Tonya Evinger, duke marrë

Boksieri amerikan Mikey Garcia ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj rivalit dhe patriotit të tij Adrian Broner (117-111, 116-112 dhe 116-112 vendimi i tri gjyqtarëve), duel që ishte i vlefshëm për peshën “super lightweight” (kategoria WBC), zhvilluar në

Pasi fitoi titullin kampion bote në peshën “light heavyweight” në artet marciale mikse, Jon Jones ka rrëfyer se tashmë synon një përballje me yllin e WWE-së, Brock Lesnar. Sipas Jones, kjo sfidë mes tyre do të ishte një gjë pozitive

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se Komiteti Olimpik i Kosovës, duhet të bënë me shumë për sportistët. Kuka ka vlerësuar lart rezultatet e arritura të xhudisteve e xhudistëve në Festivalin Olimpik Evropian, që u

Tiketat për mbrëmjen  e madhe sportive – bamirësie që do të zhvillohet të shtunën (29.07.207) do të dalin në shitje qysh në mëngjesin e së shtunës dhe të njëjtat mund ti gjeni në shkallët e pallatit të Rinisë. Interesimi është

UFC 213 do të zhvillohet mëngjesin e së dielës, 30 korrik, në Honda Center të Anaheim, Kalifornisë. Evenimenti kryesor do të jetë revanshi i kampionit të peshës së ‘light heavyweight’ Daniel Cormier dhe ish-kampionit Jon Jones. Ata do të ndeshen

Edi pret repasazhin

Xhudisti Edi Sherifovski (-73kg) nga Maqedonia me fitore dhe humbje do të pret gjasat për të luftuar për ndeshjet e repasazhit në Festivalin evropian në Gjer. Ai në xhiron e parë kishte mposhtur Mikel Babi Astola nga Andora, kurse më

jë fotografi sa një mijë fjalë! Sportet luftarake janë atraksion në vete dhe gjithkush nuk mund të merret me të. Vëllezërit Mahalla janë të njohur në Kosovë e me gjerë, që dhanë shumë për sportin e karatesë. Shtatë vëllezërit Mahalla,

  Një përballje titanesh pritet të zhvillohet të shtunën në mbrëmjen bamirëse që do të zhvillohet në Prishtine në mes boksierit shqiptar që jeton dhe vepron në Gjermani, Senad Gashi dhe kundërshtarit të tij Edin Puhalo nga Bosnja e Hercegovina.