Archive

Në Kaunas të Lituanisë nga 30 qershori do të filloj kampionati evropian për kadet. Kurse pjesë e Maqedonisë do të jenë tre garues Arbresha Rexhepi (48kg), Hamza Jashari (66kg) dhe Edi Sherifovski (73kg). Ky i fundit për portalin ArenaRing u

  Në fundjavë në Umag të Kroacisë do të filloj Kupa Botërore (KARATE 1  WKF YOUTH CUP). Njëri prej atyre që do ta përfaqësoj vendin në këtë aktivitet e qe prêt medalje është kampioni i Maqedonisë, Driton Halimi, i cili

Aventura e Elmedin Sejfullahut në kampionatin evropian për Junior në Dortmund përfundoi pasi humbi nga gjeorgjiani, Edemi Bolkvadeze me rezultat 8:0. Kur të gjithë menduan se ai do të shkoj në repasazh pasi kundërshtari i tij erdhi deri në gjysmëfinale,

Në Munich të Gjermanisë më 1 korrik do të zhvillohet një mbrëmje luftarake, ku do të paraqiten disa luftar shqiptar. Ndër ta do jetë Ferit Keta i cili u shpreh i gatshëm për sfidën e radhës dhe lufton për titullin

Kampionati evropian për të rinj që ka filluar nga sot në Dortmund të Gjermanisë ka filluar me humbje për mundësit shqiptar. I pari që pësoi në xhiron e parë ishte Elmedin Sejfullahu i cili mbron ngjyrat e Maqedonisë I cili

McGregor do ta fitojë duelin me Mayweather, ashtu sikurse fitoi përballjen me Jose Aldo. Ky është mendimi i ish-kampionit të botës në peshat e rënda në boks Tyson Fury, që ka folur sot në lidhje me përballjen e madhe të

Nga data 26.06-02.07.2017 ne Dortmund te Gjermanise do mbahet Kampionati Evropian per Junior. Kosova ne kete eviniment do te paraqitet me mundësin, Drilon Syla te cilin do e udheheq trajneri dhe prindi i tij, Mustaf Syla. Pjese e delegacionit te

Elmedin Sejfullau bashke me legjenden e mundjes shqiptare, Shaban Sejdiu, pergatitet per pjesemarrje ne Kampionatin Europian per te rinj ne Dortmund Mundesi me shpresedhenes i vendit tone, fituesi i dyfishte i medaljeve nga Europianet per kadet, Elmedin Sejfullau, po i

Menaxherët kanë njoftuar se kosovari, Berat Aliu (+75kg), do të ketë shumë shpejt duelin e tij të ardhshëm në K1. Ai pra do të ndeshet më 7 tetor të këtij viti me Diogo Calado i cili vjen nga Portugalia. Përballja

Ish-boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu, fituesi i medaljes së bronztë në Lojërat Olimpike në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara në vitin 1984, kudo që janë shqiptarët uroi për festën e Bajramit. “Le të jetë kjo dita e paqes, dashurisë