Archive

Sot në Shtip u zhvillua rivija e ligës në boks ku morën pjesë vetëm 10 boksier nga gjashtë klube në vend, ndër to edhe dy klubet shqiptare Shkëndija nga Tetova dhe Çairi nga Shkupi. Për këtë të fundit garoi Alim

Të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në karate për kadet, junior dhe U-21 që njëherit do të jetë edhe kualifikues për kampionatin botëror që sivjet zhvillohet në Tenerife të Spanjës. Për KK Fati nga Tetova në

Të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë në karate për kadet, junior dhe U-21 që njëherit do të jetë edhe kualifikues për kampionatin botëror që sivjet zhvillohet në Tenerife të Spanjës. KK Forca nga Shkupi kësaj radhe

Gjate dites se djeshme, ne qytetin e Prizrenit, u mbajt edicioni i trete i turneut memorial per te rinj ‘Mentaz Allajbegu’, ne te cilin morren pjese mundes nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia. KM Liria ne kete turnir u paraqit me

Në Prizren per here te trete nen organizim te Federatës se mundjes se Kosovës, është mbajtur turneu mbarëkombëtar “Mentaz Allajbegu”. Ne ketë aktivitet morën pjesë mbi 80 mundës nga  Shqipëria, Kosova e Maqedoni. Madhështinë e këtij evenimenti ia shtoj edhe

Libraria e Çarshisë dhe ShkupiGYM, dy qendrat që si parim kanë zhvillimin individual intelektual, gjegjësisht fizik, në bashkëpunim me njëra tjetrën, kanë një ofertë fantastike për ju! ShkupiGYM ofron ulje prej 15% te të gjitha abonimeve mujore, për çdo libër

Portali i vetëm për sporte luftarake “ArenaRing” ka lidhur bashkëpunim të ndërsjellët me njërën prej palestrave më të njohur në vend për pesha ShkupiGYM. Qëllimi i këtij bashkëpunimi është avancimi sa më i madhe i garuesve të këtij klubi në

Boksieri i talentuar shqiptar me nënshtetësi kroate, Agron Smakiqi, ka vendosur të vazhdoj karrierën e boksit. Ai ka nënshkruar kontratë me ekipin e njohur ECB Boxing nga Hamburgu. Smakiqit të cilit nuk iu dha mundësia të përfaqësoj Kroacinë për shkak

Këtë fundjavë në Prishtinë do të zhvillohet turneu memorial i boksit “Lah Nimani”, kurse njëri prej atyre që do të marr pjesë në këtë aktivitet është edhe boksieri i Shkëndijës, Shpend Gafuri. Nga klubi i tij thonë se Gafuri është

Sot në Prizren do të zhvillohet turneu memorial kushtuar trajnerit legjendar “Mentaz Allajbegu”. Në këtë aktivitet do të marrin pjesë mbi 80 mundës nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia. Këtë të fundit do ta përfaqësoj edhe KM Liria edhe atë më