Archive

Përballë njëri-tjetrit, në stadiumin mitik të Londrës, do të vihen Wladimir Klitschko dhe Anthony Joshua për fronin e “Mbretit” në peshat e rënda të kësaj disipline sportive. 27-vjeçari Joshua është bërë boksier profesionist në vitin 2013 dhe që nga ai

Ish-boksieri i mirënjohur, Aziz Salihu, sërish do të udhëtojë për në Stamboll, ku do të ketë kontrollin e radhës në njërën nga spitalet sipas procedurave të parapara.  “Shpresoj se do të jetë kontrolli im i fundit, pasi jam shumë mirë

Portali i vetëm për sporte luftarake “Arena Ring” po vazhdon me risitë për lexuesit e vet. Përveç se jemi të parët dhe të vetmit që i japim rëndësi të gjitha sporteve luftarake tek populli shqiptar, ka disa ditë që po

Pamvarësisht çdo lloj rutine stërvitore që mund të jeni duke ndjekur, joga është një disiplinë e shkëlqyer për t’u përfshirë në rutinën tuaj stërvitore të javës. Sikur edhe një herë në javë të merrnit pjesë në një klasë joge, ju

  Vetëm edhe dy ditë mbesin deri tek sfida e madhe e boksit mes kampionit të botës në fuqi Anthony Joshua dhe legjendës Wladimir Klitschko. Ish kampioni evropian në boks, Faton Salihu, për Arena Ring, thotë se fitues i këtij

Kur bie fjala te rregullat dhe etika e nje palestre, tashme te gjithe e dime se aty duhen evituar bisedat me celular, duhen vendosur veglat e perdorura neper vende, apo te mos hyhet me atlete me balte. Por, ka nje

Nëse mendoni se një sfidë më tepër është ajo çka ju duhet për të arritur objektivat tuaj të fitnesit, CrossFit mund të jetë ajo që duhet. Trajnimi CrossFit është i vështirë, por do të ndiheni gjithnjë e më të fuqishëm

Kosova si gjithmonë ka pasur sportistë të mëdhenj në disiplinat e ndryshme sportive. Të paktën janë ata që nuk i njohin vëllezërit Bogujevci, Mehmeti e Shefkiu, të cilët janë nga fshati Bresje e Fushë-Kosovës. Mehmeti ka qenë nënkampion i botës

Ditën e shtunë do të zhvillohet sfida e madhe e boksit mes kampionit të botës në fuqi Anthony Joshua dhe legjendës Wladimir Klitschko. Por ukrainasi, si rrallëherë në karrierën e tij, do të ketë pozicionin e sfidantit, pasi do të

  Reshat Mati ka dhënë edhe deklaratën e parë të tij ekskluzive për portalin e vetëm për sporte luftarake “Arena Ring”, pas triumfit në turneun e madh të New York-ut, “Daily News – Golden Gloves”. “Ndihem shumë i lumtur që