Archive

Mediat gjermane vëmendje të jashtëzakonshme po i japin duelit mes Anthony Joshuas dhe Wladimir Klitschkos që zhvillohet sonte mbrëma (e shtunë). Joshua dhe Klitschko përballen nga ora 23:00 në Wembley të Londrës për të zhvilluar një nga duelet më interesante

Anthony Joshua dhe Wladimir Klitschko janë emrat më të përfolur ditëve të fundit në sport. Një 26 vjeçar, që gjithsejtë ka 18 fitore në karrierën e tij, do të sfidojë para 90 mijë tifozëve boksierin ukrainas Wladimir Klitschko, që ka

Boksieri ukrainas, Wladimir Klitschko dhe britanikut Anthony Joshua sonte në stadiumin e famshëm anglez, Wembley, do të masin forcën në ndeshjen e boksit që është konsiderohet si dueli i vitit. 41-vjeçari ukrainas vjen në këtë përballje pasi ka pësuar disfatën

Keto jane lojera qe ti apo babysitter-i mund t’i beni me femijet, do te rrisin rrahjet e zemres se tyre, do t’i argetojne pa mase dhe do te frymezojne vese te shendetshme.  Femijet e kesaj moshe kane nje sistem skeletor

“Kujdes, se mund të lëndohesh”, “kujdes, se ajo pesha është shumë e  rëndë”, “kujdes se mos bëhesh shumë muskuloze” dhe plot të tjera “ki kujdes” janë shprehje që nuk na janë ndarë gjithë jetën e as do na ndahen. Shpeshherë

Boksieri me preardhje nga Kosova, Albon Pervizaj ka arrit edhe nje sukses ne karrieren e tij duke fituar ne duelin e sotem ndaj kundershtarit te papershtatshem qe vinte nga Serbia, Lazar Stojanevic. Ky duel perfundoi me TKO. (Arena Ring)

Në futboll munden të mbledhën 90.000 sikues, por në boks rrallë ndodhë. Prandaj meçi Joshua dhe Klitschko, është më shumë se një meç boksi, lirisht mund të themi një spektakël sportiv. Për të analizuar dhe komentuar këtē meç kemi marrë

Trajneri i sportit të xhudos, Driton Kuka ka paralajmëruar se Peja do të jetë nikoqiri i “Turneut ndërkombëtarë në Xhudo”. Shtetet pjesëmarrëse në organizimin e klubit “Ippon”, që do të filloj më 29 prill ditë e shtunë, do të jenë:

Një nga gabimet më të mëdha që femrat bëjnë, kur duan të bien në peshë dhe të përmirësojnë tonifikimin e muskujve, është neglizhimi i vaktit pas-stërvitor. Të hash pas një stërvitjeje intensive mund të duket jo e përshtatshme e madje

Të dielën në Shkup do të zhvillohet kampionati i Maqedonisë për kategoritë e fëmijëve ku pritet të marrin pjesë mbi 200 garues e që të njëjtit do të luftojnë për tre vendet e para që njëherësh atyre do ju siguroj