Archive

Reprezentacioni i Maqedonisë në boks të dielën ka udhëtuar drejt Turqisë ku do të qëndroj deri më 10 maj. Në këtë vend boksierët do të zhvillojnë përgatitjet në Ajvalik së bashku me reprezentacionin e  Turqisë, Shqipëërisë dhe Moldavisë. Në këto

Xhudisti me prejardhje nga Kosova, Andi Artani, shpërthen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai është kampion i ri në kategorinë 90 kg, pa dyshim se ky sukses është historik dhe që gëzon kudo që janë e veprojnë shqiptarët. “Të

Te dielën ne Shkup u zhvillua kampionati i Maqedonisë në karate për fëmijë 11-14 vjet ku me sukses u paraqit edhe KK Kushtrimi, i cili garoi me katër garues dhe fitoi po aq medalje. Kampion për së dyti herë u

Perfshini ne rutinen tuaj stervitore edhe kete seance te fuqishme per kembet. Nje pjese shume e rendesishme e trupit dhe grupmuskuj qe nese trajnohen si duhet behen nje bazament i fuqishem i trupit dhe performimit te pjeses me te madhe

ÇFARE ESHTE HIIT? High Intensity Interval Training e njohur në boten e fitnesit si (HIIT) ose në gjuhen tone Trajnimi me Intervale me Intensitet te Larte, ka shperthyer vitet e fundit per shkak te menyres se sakte dhe efektive te

Legjenda e boksit britanik Lennox Lewis në reagimin e parë pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Anthony Joshuas dhe Wladimir Klitschkos, ka zgjedhur të lavdërojë Klitschkon, para bashkëkombasit të tij britanik, Joshuas. Edhe pse Joshua e fitoi duelin ndaj Klitschkos me

Anthony Joshua pasi fitoi ndaj Wladimir Klitschkos i ka kërkuar përballje Tayson Furyt. Dhe normalisht që nuk ka vonuar përgjigja e këtij të fundit, ku në një mënyrë ka pranuar duelin dhe normalisht që e ka komplimentuar për fitoren. View

Boksieri britanik Anthony Joshua ka mbrojtur titullin kampion bote të kategorisë IBF në peshat e rënda, duke mundur me KO Teknik në raundin e 11-të rivalin ukrainas Wladimir Klitschko, në një nga përballjet më të bukura të historisë së boksit.

Ish mundësi i suksesshëm, Shaip Bajrami, ka disa vite me radhë që është bërë edhe gjyqtar i respektueshëm në Zvicër, ai sot shihet në një garë që zhvillohet në Martini ku madje është ndër referët kryesorë. Cekim se Bajrami në

Punon pareshtur dhe me një synim: të arrijë rekord pas rekordi! Ky është Bujar Muli nga Vushtrria, i cili njihet me fuqi të jashtëzakonshme apo njeriu më i fortë në Republikën e Kosovës. Ai një kohë me duar e ndalonte