Tre gara të rëndësishme për kampionin ballkanik
April 12, 2017
0 comments
Share

 Tre gara të rëndësishme për kampionin ballkanik

Kampioni aktual i Ballkanit, Jasin Osmani, ne fundjave do te merr pjese ne turneun e fuqishëm qe zhvillohet ne Cacak te Serbisë, kurse me pas do te garoj edhe ne Kampionatin e Maqedonisë qe njeherit duhet marr edhe vizën për kampionatin ballkanik qe zhvillohet sivjet ne Stamboll te Turqisë.

“Aktivitetet e radhës do jenë shumë të rëndësishme për mua, duke filluar nga gara në Sërbi, ku do të shoh formen time, kurse më pas duhet patjetër që të marr medalje në kampionatin e Maqedonisë që të marr vizën për kampionatin ballkanik që sivjet mbahet në Stamboll”, tha Jasin Osmani, duke shtuar se shpreson që sivjet të mbroj titullin.

“Do të mundohem me gjitha forcat që të mbroj titullin tash do shohim edhe nga fati si dhe përgatitja ime që besoj se nuk do të mungoj”, deklaroi Kampioni për Arena Ring, i cili është anëtar i KK Forca ku trajner është Muharem Imeri.

Comments

No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *