Judo

Flaka Loxha ka fituar medaljen e bronztë evropiane për juniore, në kampionatin evropian të xhudos. Ky kampionat që po mbahet

Ministri në detyrë i Sportit dhe kandidati për deputetë nga PDK-ja, Kujtim Gashi, ka akuzuar Komunën e Pejës që udhëhiqet

Mundje

  Mundesi yne Fati Vejseli po vazhdon me paraqitjet e shkelqyeshme ne Kampionatin Boteror per te rinj, qe po zhvillohet

“Në një kohë, nuk bëja grim dhe nuk mbathja taka, gjëra të cilat njerëzit duan t Ish-mundësja e WWE, Genet

Kryetari Petre Shilegov dhe nënkryetari i Shkupit, Enver Maliqi, në hapësirat e Qytetit të Shkupit mirëpritën kampionin evropian në luftën

ARS prit djaloshin e artë Besir Alili, Kaevski do të ndajë 1 milion denarë Darko Kaevski, drejtor i Agjencisë për

Komuna e Çairit dhe KM “Liria” organizojnë sot pritje madhështore të kampionit еvropian në mundje Besir Alili në оra 18:00

Mundësi britanik, Lionheart, ka ndërruar jetë në moshë 35 vjeçare. Adrian McCallum (emri i vërtetë i sportistit) ka qenë kampion

Karate - Sportet tjera

Kosovarët kanë udhëtuar për Tokio te Japonisë, Karate1 Premier League – Tokyo 2019, garë shumë te rëndësishme për arritjen e

Gjatë fundjavës në Shkup u zhvillua kampionati zgjedhor në karate, ku ky aktivitet kishte karakter përzgjedhës për kampionatin botëror në

Ditën e shtunë (31.08.2019) në Shkup, u zhvillua kampionati zgjedhor në karate. Ky aktivitet kishte karakter përzgjedhës për kampionatin botëror